Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

21. märtsil tähistatakse ülemaailmset nukuteatrikunstipäeva

21.03.2020 11:04

Laupäeval, 21. märtsil 2020 on ülemaailmne nukuteatrikunstipäev, mida tähistab juba 2003. aastast maailma vanim teatriorganisatsioon UNIMA (Union Internationale de la Marionnette), kes tähistas mullu 90. aastapäeva. 

UNIMA ühendab inimesi üle kogu maailma, kes annavad oma panuse nukuteatrikunsti arengusse ja kasutavad seda kunsti selliste inimlike väärtuste huvides nagu rahu ja üksteisemõistmine, olenemata inimeste rassilisest kuuluvusest, poliitilistest või religioossetest veendumustest. 

Rahvusvahelise nukuteatrite ühenduse UNIMA Eesti Keskus on Eesti Vabariigis nukuteatri valdkonnas tegutsevate ja seda tegevust toetavate inimeste vabatahtlik ühiskondlik loominguline ühendus.

Täna saabunud üleskutses on kirjutatud: 

"Tänavune ülemaailmne nukuteatrikunstipäev jõudis kätte harjumatus olukorras, mis on tingitud COVID19 levikust ja selle ohjeldamiseks ette võetud meetmetest. Samal ajal, kui mõnel maal on kogu loominguline ja kultuuriline tegevus seiskunud, elavad mõned teised enam-vähem normaalselt. UNIMA nimel soovitame igal rahvuslikul keskusel mõista, kas jätkata oma maal kavandatud tegevusi või mitte. Siiski ei saa me jätta kasutamata võimalust edastada rahuläkitus kõigile just nüüd, mil me seda kõige rohkem vajame."

Tänavu ei saa me selle päeva tähistamiseks kokku tulla. Sellele vaatamata kutsub UNIMA meid kõiki 21. märtsil kl 12 Facebooki, et postitada järgneva sõnumiga video: 

Head ülemaailmset nukuteatrikunstipäeva
Üheskoos RAHU eest
Üheskoos koroonaviiruse vastu

UNIMA Eesti Keskus