Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

2019. aasta Rakvere Teatris

06.01.2020 14:56

2019. aasta tõi SA Rakvere Teatrimaja sündmustele üle 145 000 külastuse. Nii teatris kui kinos käidi enam kui 60 000 korda. Ülejäänud mõnikümmend tuhat külastust jagunesid teatri eriürituste nagu RT muusika, RT vestleb, RT muusikaviktoriin, RT luulesari “Kuu kutse” ja teiste vahel.

Kõige populaarsemaks kujunes möödunud aastal Eili Neuhausi lavastus "Lendas üle käopesa", mis kogus 22 etendusega 6827 vaatajat. Näitlejatest olid kõige hõivatumad taas Anneli Rahkema ja Eduard Salmistu, kes käisid vaatajate ees 135 etendusel.

Menukad olid ka komöödia "Kuni ta suri" (lav. Peeter Raudsepp) ning suvelavastus "Miks Jeppe joob?" (lav. Hendrik Toompere), olles terve aasta jooksul täies mahus välja müüdud. 

Rakvere Teatri loomingulise juhi Peeter Raudsepa sõnul esitasid suurimaid väljakutseid suvelavastused, kus väikestele mängukohtadele vaatamata ei tehtud materjali keerukuse osas hinnaalandusi. "Hendrik Toompere "Miks Jeppe joob?" näitas, et sajanditevanusest farsist saab teha poliitiliselt kandva allegooria. "Loojanguekspress" aga tõestas, et nö "tumedamad" teemad nagu vabasurm ja süü kõnetavad inimesi, kellele on tähtis leida tõeseid, mitte lihtsaid vastuseid." Raudsepp on rõõmus, et sügisel lisandusid Rakvere Teatri mängukavva psühholoogiliselt teemant-terav "Nagu peeglis" ja isikupärselt tõlgendatud "Onu Vanja", ning punkti panid aastale Urmas Lennuki mängulis-ajastukriitiline "Made in China" ja suurejooneline lastelavastus "Kuldse liilia saladus". 

Uuel aastal tähistab teater oma ümmargust tähtpäeva - värvikat 80. sünnipäevapidu peetakse 15. veebruaril.