Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

2015. aastal Vabas Lavas 212 teatrietendust ning pea 55 000 külastajat

28.01.2016 14:06

sugu: n
2015. aastal toimus  Vabas Lavas 212 teatrietendust ning aasta jooksul väisas teatrikeskust pea 55 000 külastajat. “Rõõm on teha kokkuvõtteid ning vaadata tagasi eelmisele aastale, kui numbrid näitavad jätkuvat kasvutrendi ning aina enam inimesi leiab tee meie juurde. Oleme tänulikud kõigile toetajatele ja ennekõike suurtoetaja Starmanile. Teie abil oleme saanud luua eduka ja hästitoimiva teatrikeskuse,” nentis teatrijuht Kristiina Reidolv.

Paar sentimeetrit armastuseni
2015. aastal oli Vaba Lava kogukülastuste arv 54 758, publiku ette jõudis 212 teatrietendust, mille korraldamise taga oli 55 nii kodu- kui välismaist teatritruppi. Vabas Lavas on andnud etendusi nii gastrollide kui festivalide raames trupid Saksamaalt ja Šveitsist, Hispaaniast, Soomest, Venemaalt, Hiinast, Norrast ja Kanadast, USA-st, Prantsusmaalt, Inglismaalt jne.

Populaarsemateks lavastusteks osutusid möödunud aastal: 
  2015/2016 hooaja kuraatorite Madli Pesti ja Thomas Franki programmivalikusse kuuluv “sugu: N” (Evelin Võigemast, Hilje Murel, Mari-Liis Lill, Ursula Ratasepp) 3968 külastajaga, 
  Vaba Lava asutajaliikme lavastus “Armastus ei hüüa tulles” (MTÜ Kell Kümme, lav. Roman Baskin) 2260 külastajaga, 
  Vaba Lava asutajaliikme lavastus “Paar sentimeetrit armastuseni” (Loominguline Ühendus Oma Lava, lav. Erki Aule) 1938 külastajaga,
Eesti ajalugu
  2014/2015 hooaja kuraatoriprogrammi lavastus “Eesti ajalugu” (Mõte OÜ, lav. Mart Kase), mida külastas 1851 inimest. 
  Esiviisikusse mahtus ka käesoleva hooaja kuraatoriprogrammi avalavastus ning seni enim kõneainet pakkunud “alastusest enam” Austria koreograafilt Doris Uhlichilt, mida käis vaatamas 1536 külastajat.

“Avatus, uudsus, riskivõtt, debatt avalikkuse ja publikuga  – need märksõnad iseloomustavad meie eesmärke nii täna kui ka tulevikus,” kommenteeris Reidolv.
 
Kes kardab pimedat?
19. veebruaril esietendub käesoleval hooajal järjekorras viies kuraatoriprogrammi lavastus “Kes kardab pimedat?” (lav. Jaanika Juhanson) – vaegnägijate-teemaline lavastus, mis sotsiaalkriitiliselt vahedas, kuid valusalt humoorikas punk-kabareevormis näitab ja tuulutab ühiskonnas levinud hirme ja müüte, mis pimedate inimeste kohta liikvel.

Vaata kogu Vaba Lava kuraatoriprogrammi ja mängukavaaadressilt.
 
Vaba Lava 2014/2015 hooaja kuraatorid olid Madis Kolk ja Oleg Lojevski Venemaalt ning 2015/2016 hooaja kuraatorid Madli Pesti ja Thomas Frank Austriast. 

 
Lisainfo:
 
Kristiina Reidolv
SA Vaba Lava juhatuse liige
+372 5525258