Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

2009. aasa Eesti sõltumatu tantsu auhinna laureaat on ZUGA ühendatud tantsijad

29.04.2010 12:55

Võitjad selgitas zürii, kuhu kuulusid Eve Noormets, Raido Bergstein, Priit Raud, Anu Ruusmaa ja Laur Kaunissaare ning auhinda toetas Eesti Kultuurkapital.

Viie nominandi seast valti napi enamusega võitjaks kollektiiv ZUGA ühendatud tantsijad, kui uue publiku sünnitajad ja teatrispetside põlvkonnaks kasvatajad.

2009. aasta oktoobris esietendus Kanuti Gildi SAALis ZUGA ühendatud tantsijate tantsulavastus 2.-4. aastastele "Zuga zuug zuh-zuh-zuh", mille autorid ja esitajad on Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Triin Lilleorg, Kärt Tõnisson ning kunstniku töö on teinud Liina Tepand. Muusikalise kujunduse ja tehniliste lahenduste eest vastutab Kalle Tikas. Lavastus on valminud kaasproduktsioonina Kanuti Gildi SAALiga ning seda on toetanud Eesti Kultuurkapital, Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu ja Von Krahli Teater.

ZUGA ühendatud tantsijad said sama töö eest ka Eesti Teatriliidu Salme Reegi nimelise auhinna.

Eesti sõltumata tantsu auhind antakse kodumaise sõltumatu tantsu tegijale ning see on mõeldud tantsijatele, koreograafidele ning kollektiividele möödunud aasta loominguliste saavutuste eest.

Lisainfo:
Priit Raud, priit@tants.ee / 5010419