Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

20. nädal: teater teles ja raadios

12.05.2014 10:10

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 12.05.2014
10.00 Siin ja praegu: Kalju Komissarov (ETV 1998) *L 16.15 ETV2s
Jüri Aarma külaliseks on Ugala teatri lavastaja Kalju Komissarov. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.

Teisipäev 13.05.2014
08.30 Näite mäng: Commedia dell'arte (ETV 1990) *R 17.35 ETV2s
Jätkame juttu renessansiajastu Itaalia teatrist ja tutvustame lähemalt rahvalikku komöödiateatrit - commedia dell'arte'i. Saatejuhid Hendrik Toompere ja Ülo Vihma.
15.50 Teater laulab: Rakvere teatri Vabalaulu Selts (ETV 1996) ETVs
Neli lööklaulu aastast 1939 esitavad Toomas Suumann, Marika Vaarik, Indrek Taalmaa ja Ülle Lichtfeldt. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.
21.40 OP! film *K 12.20 ETVs ja L 11.00 ETV2s
Kevade viimases „OP! filmis“ puurib Rain Tolk end otse autorifilmi südamesse.

Kolmapäev 14.05.2014
21.00 BFM esitleb. lyhikas Näita mulle häält (Show Me the Sound, Eesti 2011) *R 00.15 ETV2s
Kurdiks jäänud Dagne peab leidma võimaluse, kuidas uues olukorras eluga toime tulla, kaotamata seejuures oma mehe ja teismelise tütre armastust.

Neljapäev 15.05.2014
22.10 MI *R 11.55 ETVs ja L 11.30 ETV2s
Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, produtsent Kadi Priske.

Reede 16.05.2014
20.05 Telelavastus Kallima naeratus (ETV 1997) ETVs
Telelavastuse sisuks on noore vetelpäästja Aleksandri ja kena postiljoni Kristiina armastuslugu. Peaosades Liina Vahtrik ja Jan Uuspõld. Stsenarist ja lavastaja Valentin Kuik, helilooja Olav Ehala, toimetaja Hanneli Reili.

Laupäev 17.05.2014
14.25 Fenomenid (ETV 1984)* ETV2s
Grigori Gorini fantastilise komöödia tõlkis vene keelest Mari-Ann Aimla, lavastas Eino Baskin. Loo tegevus toimub kahe ööpäeva vältel ühes Moskva võõrastemajas, kuhu on kutsutud kolm eriskummaliste võimetega meest. Sinna on neid palunud teadusliku ajakirja kaastöötaja, kes juba aastaid on tundnud huvi fenomenaalsete võimetega inimeste vastu. Osades Ain Lutsepp, Enn Kraam, Rein Aren, Peeter Volkonski, Ines Aru, Tõnu Aav ning Maria Klenskaja.
21.30 Teatriõhtu Leedi Windermere'i lehvik (ETV 1974) ETV2s
Oscar Wilde loo lavastas Raivo Trass. Osades Hans Kaldoja, Lembit Ulfsak, Karl Kalkun, Ago Saller, Jüri Karindi, Helle-Reet Helenurm, Ülle Ulla, Helle Pihlak (Meri), Salme Reek jt. Lavastuse kunstnik on Helge Uuetoa, operaatorid Tõnu Heinmaa, Rein Spulge, Peep Laansalu, toimetaja Veronika Kruus.

Pühapäev 18.05.2014
14.00 Lutsepapäev* ETV2s
See, et Ain Lutsepp on mänginud võimsaid rolle Priit Pedajase lavastustes on üldteada. Mida need mehed aga omavahel ja ilma tekstiraamatu vahenduseta räägivad, pole teatriseinte vahelt siiani kaugemale jõudnud. Lutsepapäeval avanevad nii mõnedki teatrikulissid ja meil on võimalus olla kui kärbes seinal.
14.30 Luukas (ETV 1992)* ETV2s
Mitmedki Eestis 90. aastate esimese poolel valminud filmid on ununenud üsna kiiresti ja teenimatult. "Luukases" valitseb esmapilgul absurditeatrile omane õhustik. Vanem abielupaar, Lisbet ja Albert, ootavad asjatult külla kedagi Luukast. Nende pingutatud hoolitsusest ja reeglite püüdlikust järgimisest paistab läbi hirm kaotada ainus side välise maailmaga. Kui Luukas viimaks saabub, algab lõunasöögilaua ümber manipulatsioonidele ja hirmutamisele toetuv võimumäng. Iga väiksemgi sõna võib saada ettekäändeks konflikti vallandumisele. Režissöör Tõnu Virve filmis valitseb teatrile omane suletud ruumi efekt. Allaheitlikkuse ja eneseväärikuse säilitamise vahelises pingestatud võitluses on just näitlejad need, kes “Luukase” tõeliselt elama panevad. Koostöös Islandiga valminud filmis mängivad Ita Ever, Jüri Järvet ja Ain Lutsepp.
15.55 Kaunimad aastad, kuu Kaljukitses. Näitleja Hannes Kaljujärv (ETV 1994) ETV2s
Portreesaade ühest musikaalsest, andekast ja mehisest näitlejast. Näeme katkendeid tema paljudest Vanemuise teatri lavarollidest ja esinemistest. Autor ja režissöör Gerda Kordemets, operaator Peep Kasesalu, helirežissöör Ivar Nurmsalu, toimetaja Anne Tuuling.
16.35 Teeveejahutaja (ETV 2004) ETV2s
Kas ristsõna võib lõhkuda perekonna? Kas soovitelefon ikka täidab kõik meie soovid? Kes sööb saia, kes... ei söö? Probleeme lahendavad Merle Palmiste, Raivo E. Tamm, Väino Laes ja Andres Dvinjaninov. Autorid Eke Hiien, Priit Aimla ja Maarius Suviste. Režissöör Peeter Brambat, lavastaja Eero Spriit.
17.00 Koolitants 2014. Tantsuvalik (ETV 2014) ETV2s
Finaalvõistlustele Nokia kontserdimajas pääses 75 tantsu, et selgitada parimatest parimad. Toome vaatajani valiku tantsudest. Režissöör Viljar Särekanno, produtsent Kadi Katarina Priske.
17.25 Lastelavastus Väikevend ja Karlsson katuselt (ETV 1988) ETV2s
Astrid Lindgreni jutustuse Stockholmis elava pere poisist ja väikesest mehikesest, kes oskab lennata ning mitte ainult, tõlkis Vladimir Beekman. Kõlab Aarne Oidi muusika Tõnis Kõrvitsa seades, laulutekstid kirjutas Juhan Saar. Režissöör Virve Koppel, lavastas Ivo Eensalu. Mängivad Karlsson - Anu Lamp; Väikevend - Jaan Laugamõts; ema - Iivi Lepik; isa - Tõnu Mikiver; teistes osades Maarja Tali, Martin Nurm, Tõnis Kiis, Jüri Krjukov, Paul Laasik jt.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 12. mail kell 19.05 ooperiõhtu Klassikaraadios
Nikolai Rimski-Korsakov „Tsaari mõrsja“
Esitavad Anatoly Kotscherga, Olga Peretyatko, Johannes Martin Kränzle, Tobias Schabel, Pavel Cernoch, Marina Prudenskaya, Stephan Rügamer, Anna Tomowa-Sintow, Anna Lapkovskaya, Carola Höhn, La Scala koor ja orkester Daniel Barenboimi juhatusel. 
Etendus toimus 2. märtsil Milano La Scalas.

I osa laupäeval, 3. mail kell 19.05 Vikerraadios ja 17. mail kell 9 Raadio 2s. II osa laupäeval, 10. mail kell 19.05 Vikerraadios ja 24. mail kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Esietendus! Rein Põder „Kuningapuu“
Kohtumistes põimuvad elu, looming ja kujutelmad. Ilmub tegelasi lähemast ja kaugemast minevikust.
Osades: Andres Raag, Rain Simmul, Külli Teetamm, Raivo E. Tamm, Külli Reinumägi, Uku Uusberg, Argo Aadli, Garmen Tabor, Raimo Pass.
Raadiole seadnud ja lavastanud Tanel Lään. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Margo Kõlar. 
Raadioteater 2014

Laupäeval, 17. mail kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Cristian Munteanu „Shakespeare’i lugedes“
Võitlus vabaduse eest viib armastajad lahku. Neid ühendab rituaal: kui mõlemad loevad William Shakespeare’i “Romeot ja Juliat” samal ajal, saab lahusolek olematuks. 
Tänavu tähistame Shakespeare’i, maailma kõige saladuslikuma ja kuulsama näitekirjaniku 450. sünniaastapäeva. 
Osades: Anne Paluver ja Lembit Ulfsak. 
Tõlkinud Paul-Eerik Rummo, katkendid “Romeost ja Juliast” tõlkinud Georg Meri.
Režissöör Mikk Mikiver. Helirežissöör Malle Simmon. Muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. 
Raadioteater 1979