Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

20. märtsil toimub Tallinna Linnateatris Argo Valsi kontsert

19.03.2019 15:41

Kolmapäeval, 20. märtsil 2019 toimub Hobuveskis järjekorras kolmas Tallinna Linnateatri korraldatud teatrikontsert. Kevadisel pööripäeval astub lavale tunnustatud kitarrist Argo Vals.

Lisainfo SIIT

"Hobuveskis tuleb esitamisele minu viimase paari aasta looming – asjad, helid, millega ma praegusel ajal tegelen," ütles Argo Vals. "Kindlasti on see tulevikku, mitte minevikku vaatav kontsert. Tahan end tunda hästi ja lõbutseda ning loodan, et ka kuulajatel on siin huvitav," lisas ta.

Ennekõike kitarristina tuntud Argo Vals on noor muusik, kelle jäljega kodumaisele muusikaskenele on kohalikud melomaanid läbinisti tuttavad, on astunud esimesed sammud ka teatrimaailma. Hiljuti võis tema muusikat näiteks kuulda Tallinna Tantsuteatri lavastuses "Somnium" ja Ugala teatris äsja lavale tulnud Andres Noormetsa uues lavastuses "Naine merelt". Nende tööde eest on Argo Vals tänavu nomineeritud ka Eesti teatriauhindadele lavastuste muusikalise kujunduse ja originaalmuusika kategoorias.

Üha enam on muusik oma loomingusse aga põiminud elektroonilisi elemente klahvpillide ja trummimasinate kasutamisega. Sarnast sünteesi on oodata märtsikuiselt Linnateatri kontserdilt. Seni kaks sooloalbumit välja andnud Vals on muuhulgas esinenud festivalil Schilling, Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ja Jazzkaarel. Samuti on ta andnud hulganisti edukaid kontserte välismaal. 2019. aastal on oodata Valsi järgmist soolalbumit. 

Hooajal 2018–2019 pühendab Tallinna Linnateater igal aastaajal ühe õhtu muusikale, tuues seeläbi teatripubliku ette heliloojaid ja muusikuid, kelle looming on kõlanud erinevates lavastustes. Sügisel tegi otsad lahti Ardo Ran Varres Film Music Band, talvel astus üles Lauri-Dag Tüür ning kevadel Argo Vals.