Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

2. veebruaril toimub Vanemuise suure maja proovisaalis kohtumisõhtu “Kaadri taga: Kinolina kangelane”

01.02.2018 09:48

Sel reedel, 2. veebruaril kell 18.00-20.00 saavad huvilised tutvuda Vanemuise suure maja proovisaalis uue tantsulavastuse valmimisprotsessiga üritusel "Kaadri taga: Kinolina kangelane". 
  
"Kaadri taga" kutsub osa saama sissevaatest "Kinolina kangelase" stiilsesse tantsuloosse, filmimaailma eeskujudest ja kõigest sellest, mis jääb ühe balletilavastuse lavale toomisel nn "kaadri taha". Õhtu pakub võimalust näha nii koreograafianumbreid kui seda, mis toimub esietenduse eel balletiproovisaalis ning kuidas valmivad tantsukostüümid ja lavakujundus.
 
17.02 esietenduva tantsulavastuse "Kinolina kangelane" tegevus leiab aset 1927. aastal, ajal mil tummfilmiajastu andis teed helifilmidele ning kinokunstist sai romantiliste lugude ja suurte unistuste sümbol. See on rõõmsameelne tõlgendus filmiajaloo suurteostest tuttavatest stseenidest ja maailmast MGM muusikalifilmide võtmes, kus omal kohal on ilu, elu ning unenäolised seiklused.
 
Ülevaate ajastust, lavastuse lava-, kostüümi- ja videokujundusest annavad kunstnik Liina Unt ning videokunstnik Janek Savolainen. Õhtu lõpetab avatud vestlus „Kinolina kangelase“ lavastaja ja koreograafi Silas Stubbsiga. Modereerib Deivi Tuppits.
 
Kohtumisõhtu leiab aset Vanemuise suures majas balletiproovisaalis nr 1.
Sissepääs prii. Et kohtade arv on piiratud, palutakse kõigil tulijatel end üritusel osalejaks märkida Facebookis, et teaksime teiega arvestada.

FB: Kaadri taga: Kinolina kangelane

Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 534 573 59
www.vanemuine.ee