Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

2. nädal | teater teles, kinos ja raadios

09.01.2017 11:00

TEATER TELES

Teisipäeval, 10. jaanuaril
21.40 OP ETVs
21.55 mf Ema (2016) ETV+
Trillerlik lugu sellest, milleni võib viia aastatepikkune enesepettus, täitumata unistused ja armastusepuudus. Filmikeskmes on tulistamise tagajärjel koomasse langenud täiskasvanud poja eest hoolitsev naine, kes seisab silmitsi terve väikelinna täieinimestega, kes üritavad tema pojaga juhtunu mõistatust lahendada. Osades Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten, Jaan Pehk, Jaak Prints, Rea Lest. Stsenaristid Leana Jalukse ja Al Wallcat, lavastaja Kadri Kõusaar, produtsent Aet Laigu.

Kolmapäeval, 11. jaanuaril
21.40 mf Seenelkäik (2012) ETVs
Poliitik Aadu Kägu sõidab koos abikaasa Viiviga metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata. Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk, kes on jäänud peale suvetuuri Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi. Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Uuriv ajakirjandus kahtlustab, et poliitik Kägu on isiklikuks otstarbeks kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui ka linnas. Stsenarist ja režissöör Toomas Hussar, produtsent Piret Tibbo-Hudgins, operaator Rein Kotov, kunstnik Kristina Lõuk, kostüümikunstnik Eva-Maria Gramakovski, helilooja Arian Levin, monteerija Tambet Tasuja, helirežissöör Ivo Felt. Osades Raivo E. Tamm, Juhan Ulfsak, Elina Reinold, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere jr jr, Hilje Murel, Elmo Nüganen, Mari-Liis Lill.

Neljapäeval, 12. jaanuaril
22.10 muusikalavastus Cherbourgi vihmavarjud (Prantsusmaa, 2014) ETVs
Théâtre du Châtelet’ lavastus, mis lähtub samanimelisest, 1964. aastal linastunud tuntud filmimuusikalist. Toona tegi „Cherbourgi vihmavarjud“ kuulsaks alles 21-aastase Catherine Deneuve’i ja helilooja Michel Legrandi, kes eiras oma muusikakasutusega Hollywoodi standardeid: laul esindas kogu sõnalist osa ja lähendas muusikali nõnda pigem ooperile. Film oli omas ajas uudne, Cannes’i festivalil võideti ka Kuldne Palmioks. Aastaid hiljem on see film ja Michel Legrandi muusika saanud omas žanris klassikaks ning Théâtre du Châtelet’ tingliku lahendusega, isegi visuaalis muusika osatähtsust rõhutavas lavastuses on mõistagi omajagu nostalgiat. Osades Marie Oppert, Vincent Niclo, Natalie Desay, Laurent Naouri jt.

Reedel, 13. jaanuaril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+
Vene teatrikool, kunstnik Alice Vasina ja Ringhäälingu 90 aastat.
21.35 teatriõhtu Ekke Moor (2016) ETV2s
August Gailiti romaanil põhinev muinasjutuline, muusikaline ja tantsuline rännulugu rannakülapoisist Ekke Moorist, kes ilmas õnne otsides leiabki selle lõpuks oma kodukülast. Lavakooli 27. lennu bakalauruselavastus valmis koostöös VAT Teatri ja Kuressaare Linnateatriga. Lavastaja Aare Toikka, kunstnik Iir Hermeliin, muusikaline kujundaja Ardo-Ran Varres, koreograaf Kristjan Rohioja ja valguskujundaja Sander Põllu. Mängivad Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Ester Kuntu, Karl Laumets, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel ja Risto Vaidla. Kursuse juhendajad Peeter Raudsepp ja Katariina Unt. Esietendus juuli 2015 Kuressaare Sadamaaidas. Telesalvestus aprill 2016 ETV stuudios.
22.30 Kontakt: Mart Müürisepp ja Kaisa Selde ETVs

Laupäeval, 14. jaanuaril
14.50 Kevadine eine (1994) ETV2s
Jaan Kruusvalli jutu „Rändurid” seadis televisioonile ja lavastas Andres Noormets.
22.10 Tallinna kilud (2011) ETV2s
Dokumentaalne tragikomöödia „Tallinna kilud” küsib tallinlaste ja nende linna suhte kohta, taaslavastades kaheteistkümne tavalise linlase isiklikke lugusid ning unenägusid. Kohtuvad elavate ja surnute lood, mälestused ning linnalegendid, lapsed ja luukered. Neid pealtnäha erinevaid lugusid seob pea 500 aasta tagune mõrvalugu. Režissöör Jaak Kilmi, produtsent Kiur Aarma.

Pühapäeval, 15. jaanuaril
9.00 mf Arabella, mereröövli tütar (1983) ETV2s
22.00 teatriõhtu Äraaetud, kuid ülesmukitud (2014) ETV2s
„Ma olen lapsest saati unistanud näitlemisest ja näitlejaks saamisest. Saatejuhtimine on muide näitlemisele kõige sarnasem eriala ja seetõttu läksin ma seda õppima. 2014. aasta kevadel täitus minu unistus ja 60-aastaselt sain ma lõpuks näitlejaks. Ma olen Teile selle võimaluse eest ülitänulik”, ütleb Maire Aunaste oma monotüki saateks.

TEATER KINOS

Kenneth Branaghi Teatri „Meelelahutaja“
Kinodes alates teisipäevast, 10. jaanuarist. John Osborne’i moderne klassika viib meid sõjajärgse Suurbritannia vanade varieteeteatrite armetusse glamuuri, et tuua meieni plahvatuslik nägemus avalikkuse ette manatud maskidest ja isiklikest deemonitest. Lavastaja Rob Ashford ja peaosatäitja Kenneth Branagh.

TEATER RAADIOS

Henno Käo – 75 
Laupäeval, 14. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Henno Käo „Oliüks“
“Oli kord Oliüks...” Kirjanik ja tema tegelased loovad fantastilist maailma. Osades Sten Karpov, Rain Simmul, Riina Maidre, Helene Vannari, Ines Aru, Liivika Hanstin, Tarmo Tagamets, Külli Teetamm, Kati Kivitar, Hellar Bergmann, Ajjar Ausma, Kirsi Ansper ja Teisi Tubin. Raadioseade, režissöör ja muusikaline kujundaja Jaanika Juhanson. Helirežissöör Külliki Valdma. 
Raadioteater 2008

Oskar Luts – 130
Pühapäeval, 15. jaanuaril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Oskar Luts „Kalevi kojutulek“
Kuuldemäng Oskar Lutsu aegumatust komöödiast. Puskar tahab ajamist, aga Pliuhkamil on puudu üks oluline toru. Siis kuuleb Pliuhkam uudist, et keegi Kalev pidada varsti koju käima tulema … Ja valitsus Tallinnas on ajutine! Osades Raivo E. Tamm, Külli Palmsaar, Anne Velt, Rednar Annus, Marika Korolev, Tarvo Krall. Režissöör Tamur Tohver. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusika: Beep Shop Boys. 
Raadioteater 1994 

Pühapäeval, 15. jaanuaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Rodam Tšatšanidze „Laul kuldsetest tuvidest“
Gruusia kirjaniku poeetiline kuuldemäng noore mehe armastuse-otsingutest. Kukuri Orbelidze osas varalahkunud näitleja Jaan Saul (1936–1966). Teistes osades tema tolleaegsed kolleegid Vanemuise teatrist:  Lia Laats, Hilda Sooper, Herta Elviste, Benno Mikkal, Lembit Eelmäe, Einari Koppel. Episoodides Elmar Salulaht, Maimu Sonn, Leo Martin, Regina Tõško, Ants Ander, Johannes Saar, Eero Tari, Enn Adusson, Milvi Koidu, Elmar Kivilo, Ande Rahe, Vambola Kurg jt. Tõlkinud Toomas Huik. Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. 
Raadioteater 1963