Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

19. septembril toimub Tallinnas avatud seminar kaasaegsest prantsuse teatrist

18.09.2017 10:58

Teisipäeval, 19. septembril kell 17.00 leiab Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis aset avalik seminar kaasaegsest prantsuse teatrist, kus esinevad Vaba Lava teatrikeskuse kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt.

Ettekanne teemal "Kaasaegne prantsuse teater: kes on uue põlvkonna lavastajad ja trupid ning kuidas on muutunud publiku ja etenduskunstnike vaheline dialoog?" kirjeldab, mida kujutab endast uus prantsuse teater, millal see teoks sai ja tänu kellele. Juttu tuleb kuulsast Vanves'i teatrist ja kuidas sellest on ajaga saanud üks prantsuse teatrimaastiku huvitavamaid lavasid. Lisaks räägivad prantsuse teatripraktikud ja eksperdid ka näitleja rolli muutumisest ning prantsuse kaasaja teatri olulisematest nimedest (Pina Bausch, Patrice Chereau jt) ning teatrite majanduslikest oludest. Seminari modereerib teatriteadlane Erle Loonurm Prantsuse Instituudist.

Seminar algab kell 17.00 Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi 60-A1-65) ja see toimub koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis. Seminari lõpp on orienteeruvalt 18.30. Sissepääs on tasuta.

José Alfarroba on sündinud 1950. aastal Lõuna-Portugalis. 1969. aastal kolis ta poliitilistel põhjustel Prantsusmaale ning töötas esmalt organisatsioonis Culture and Freedom Network of Léo Lagrange. 1984. aastal sai José Alfarrobast Rutebeufi nimelise teatri (Le théâtre Rutebeuf) kunstiline juht ja direktor. Sellesse perioodi jäi ka tänavakunsti festivali Folies Urbaines asutamine. 1998. aastal alustas Jose tööd teatri Théâtre de Vanves kunstilise juhi ja direktorina. Théâtre de Vanves on interdistsiplinaarne etenduskunstide keskus, kus on esindatud nii kaasaegne sõna-, tantsu- ja muusikateater kui ka film. 2017. aastal toimus Vanves´is juba 19. korda rahvusvaheline festival Artdanthé, mille initsiaatoriks oli José Alfarroba. Festivali põhifookuses on kaasaegne tants, kuid esindatud on ka teised etenduskunstid – sõnateater, performance´id, visuaalteater jne.

Tristan Barani on õppinud Pariisi 2. Ülikoolis (Université Paris 2 Panthéon-Assas) õigusteadust ning meediat ja avalikke suhteid. Ta on seotud Théâtre de Vanves´iga alates 2006. aastast. Alates 2010. aastast on Tristan Barani koos José Alfarrobaga arendanud rahvusvahelisi suhteid Artdanthé festivali raames. Kui Théâtre de Vanves juhiks sai Anouchka Charbey, sai Tristanist interdistsiplinaarse etenduskunstide festivali Artdanthé programmijuht. 2015. aastal valiti Tristan Prantsuse Kultuuriministeeriumi valitsusalas oleva komisjoni DRAC Île-de-France kaasaegse tantsu eksperdiks. Lisaks juhib Tristan Vanves´i, Brüsseli ja Pariisi noorte etenduskunstnike vahetus- ja koostööprogrammi.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Starman.

Teate edastas:
Piret Jaaks
5085255
www.vabalava.ee