Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

19. nädal | teater teles, kinos ja raadios

08.05.2017 16:00

2017 | 19. nädal 

TEATER TELES 

Esmaspäeval, 8. mail

21.35 Premiere ETV2s

Igal aastal valitakse kaks noort koreograafi, kes saavad tuua oma esimese tantsulavastuse Sõltumatu Tantsu Lava suure publiku ette. Viiest parima ideega noorest lavastajast jääb pärast proovisaalis veedetud tunde ning žüriile ja publikule ettenäitamist alles kaks. Sel aastal said võimaluse oma esimese tantsulavastuse loomiseks Keity Pook ja Sigrid Savi. Režissöör Toorion Ojaperv, toimetaja Keiu Virro, produtsent Kadi Katarina Priske.

Teisipäeval, 9. mail

21.40 OP ETVs

„OP“ auhindab hooaja säravamat ja teravamat kultuuriarvajat, teatud tagamõttega astub saatest läbi ka mõni endine „OP“-i saatejuht ja lõpp-peatus on Balti jaama turg.

Reedel, 12. mail

21.35 teatriõhtu Mäng tulega (1975) ETV2s

August Strindbergi lühinäidend, milles ta paljastab kodanliku võltsmoraali mõju inimestevahelistele suhetele. Jõudeinimeste mentaliteedi naeruvääristamiseks pakub autor huvitavaid ja üllatavaid situatsioone. Lavastaja Gunnar Kilgas. Osades Einari Koppel, Ita Ever, Raivo Trass, Elle Kull, Hans Kaldoja ja Maria Klenskaja.

Pühapäeval, 14. mail

11.10 mf Supernoova (1965) ETV2s

Režissöör Veljo Käsperi esimene täispikk mängufilm viib vaatajad täheteadlaste maailma. Peaosades Ago-Endrik Kerge, Ants Eskola ja Agnes Peterson. Stsenaristid Ilja Averbach ja Anatoli Romov, operaator Harry Rehe, helilooja Jaan Rääts, toimetaja Lennart Meri.

15.45 Tähelaev: Heino Kiik ja Helmi Puur ETV2s

20.55 teatriõhtu Kirjad emale (2007) ETV2s

Kodu. Ema. Poeg. Lugu on nii, et emale jääb oma poeg alati kalliks, keda koju oodata. Ja ürgandeline kunstnik jääb igal ajal kunstnikuks, keda omaks pidada. Lavastus põhineb Juhan Smuuli tekstidel ja salvestati 2007. aasta suvel Muhu Muuseumis. Lavastaja Garmen Tabor. Osades Anu Lamp ja Argo Aadli Tallinna Linnateatrist, tšellol Kaido Kelder, akordionil Tiit Kalluste. Režissöör Gerda Kordemets.

21.40 mf Ema (2016) ETV2s

Trillerlik lugu sellest, milleni võib viia aastatepikkune enesepettus, täitumata unistused ja armastusepuudus. Osades Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten, Jaan Pehk, Jaak Prints, Rea Lest. Stsenaristid Leana Jalukse ja Al Wallcat, lavastaja Kadri Kõusaar, produtsent Aet Laigu.

23.10 mf Minu naine sai vanaemaks (1976) ETV2s

Lüüriline komöödia, mis kujutab ühte päeva äsja vanaisaks saanud mehe elus. Helilooja Andres Valkonen, kunstnik Halja Klaar, operaator Mihhail Dorovatovski. Osades Aarne Üksküla, Ita Ever, Raili Jõeäär, Lembit Ulfsak, Anne Veesaar, Martin Veinmann, Liina Randmaa ja Lembit Peterson. Režissöör Virve Aruoja, stsenaristid Virve Aruoja ja Arvo Valton.

 TEATER KINOS

London National Theatre’i „Kinnisidee“

Otseülekanne neljapäeval, 11. mail kell 21.00 Coca-Cola Plazas ning kinodes Ekraan ja Centrum. Jude Law („The Young Pope“, „Tule lähemale“, „Andekas härra Ripley“) on peaosatäitja lavastuses „Kinnisidee“, mis kantakse üle Barbican Theatre’ist Londonis. Luchino Visconti 1943. aasta filmi „Ossessione“ on lavalaudadele seadnud Ivo van Hove (National Theatre’i otseülekandes: „A View from the Bridge“, „Hedda Gabler“). Gino on hulkur, kaltsakas ja ligitõmbavalt nägus mees. Maanteeäärses restoranis kohtab ta abielupaari Giuseppet ja Giovannat. Tundes teineteise suhtes vastupandamatut külgetõmmet, viskuvad Gino Ja Giovanna kirglikku armuafääri ja punuvad plaani naise abikaasa mõrvamiseks. Kuid selles judinaid tekitavas kire ja hävingu loos kisub kuritöö nad teineteisest eemale. „Kinnisidee“ on lavastanud Barbican Theatre Productions Limited Londonist ja Toneelgroep Amsterdamist, tellinud Wiener Festwochen ja Les Théâtres de la Ville de Luxembourg, kaasprodutseerinud Holland Festival ja David Binder Productions ning seda on rahastanud Madalmaade Kuningriigi suursaatkond.

The Metropolitan Opera „Roosikavaler“

Otseülekanne laupäeval, 13. mail kell 19.30 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Kordused pühapäeval, 14. mail kell 12.00 ja teisipäeval, 23. mail kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Straussi romantiline meistriteos on pärast 1969. aastat uues kuues taas Met-i laval. Dirigeerib emeriit-muusikadirektor James Levine. Lavastajaks on Robert Carsen, kelle viimane hitt-teos Met-is oli 2013. a esietendunud „Falstaff“. Renée Fleming kehastab üht oma tunnusrolli Marschallini, keevalise Octavianina astub üles Elīna Garanča, kelle jaoks oli see esimene roll Põhja-Ameerika ooperilaval. Teiste seas astuvad veel üles Günther Groissböck parun Ochsi, Erin Morley Sophie, Marcus Brück Faninali (Met-i debüüt) ja Matthew Polenzani itaalia lauljana. „Roosikavaler“ on Londoni Kuningliku Ooperimaja, Covent Gardeni ja Teatro Regio di Torino ühislavastus. Kolmes vaatuses ooperi libreto on kirjutanud Hugo von Hofmannsthal. Tegevus toimub 18. saj keskel Viinis keisrinna Maria Theresia valitsemisajal.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 13. mail kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Walentin Chorell „Kolm valget särki“

Mida arvavad abikaasa ja pojad, kui naine ja ema ostab neile heast peast lumivalged särgid?! Ja kuidas muutub sellest lihtsast teost perekonna enesetunne? Osades Peeter Jakobi, Ita Ever, Jüri Järvet, Tõnu Mikiver. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Eero Sepling.

Raadioteater 1971

Pühapäeval, 14. mail kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Jüri Tuulik „Tihane lendas ära“

Ühe kodu sümboliks on tihane. Kuidas kaitsta kodu ja kodutunnet? Ema teab seda paremini kui tema pojad. Osades Tõnu Tamm, Lisl Lindau, Rein Aren, Enn Kraam, Tõnu Mikiver, Luule Komissarov. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Mait Liivik.

Raadioteater 1972

Pühapäeval, 14. mail kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Hella Woulijoki „Niskamäe naised“

Niskamäe naised, eesotsas jõulise vanaperenaisega, valitsevad nii oma kodu kui mehi. Osades Linda Tubin, Rudolf Nuude, Lisl Lindau, Linda Rummo, Ellen Liiger, Eduard Tinn, Betty Kuuskemaa, Aksel Orav, Olev Tinn, Ilmar Tammur, Herman Iila, Virve Aruoja, Ervin Abel, Meta Luts, Salme Reek, Erna Korjus, Lembit Anton. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling.

Raadioteater 1957