Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

19. nädal: teater teles ja raadios

06.05.2013 11:30

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 06.05.2013
13.10 Katused ja korstnad (Eesti Telefilm 1968) ETVs
Film-fantaasia Tallinna katustest ja korstendest. Tantsivad Tiiu Randviir, Juta Lehiste, Tiia ja Maie Saealle ning Ülo Vilimaa. Autor-lavastaja Ülo Vilimaa, režissöör Valdur Himbek, operaator Anton Mutt. "Katused ja korstnad" on Eesti Telefimi esimene värvifilm.

Teisipäev 07.05.2013
15.45 Batareja intervjuu: Eve Kivi (ETV 2010) ETVs
8. mail on Eve Kivil 75. sünnipäev. Palju õnne!
21.40 OP! *K 11.55 ETVs ja L 11.20 ETV2s
Teatris NO99 astuvad 26. lennu poisid koreograaf Mart Kangro juhtmisel publikule sammu lähemale.

Kolmapäev 08.05.2013

20.00 1814, 1/4 (Vene 2009) *R 10.50 ETV2s
Aasta 1814. Peterburi lähedal Tsarskoje Selo ümbruses toimub terve rida salapäraseid tapatöid, kus tundmatu maniaki ohvriteks langevad noored naised. Kõiki neid roimasid iseloomustab eriline julmus ja kummaline mõrvarelv. Rahvasuus ristitakse sarimõrvar Tsarskoje Selo Mõrtsukaks. Sealsamas asub ka Aleksandr I õukonna kinnine eliitkool. Kõige vanem õppuritest on 18-aastane, kõige noorem 14. Õpilaste seas on Aleksandr Gortšakov, Ivan Puštšin, Aleksandr Puškin, Konstantin Danzas ja Wilhelm Küchelbecker. Tulevikus jäädvustavad need noored end igaveseks Vene kultuurilukku, kuid praegu on tegu tavaliste koolipoiste ja päevavarastega, kes armuvad, joovad, luuletavad, peavad duelle, teevad õppejõudude kulul nalja, moodustavad salaseltse ning segavad end kõikvõimalikesse kahtlastesse ettevõtmistesse. Noorusliku õhinaga asuvad poisid nüüd ka kurjategijat otsima. Mõrtsuka isiku selgitamine seab aga noored tõsisesse surmaohtu... Reaalsetel sündmustel põhinev põnevusfilm Vene luule- ja kirjandushiiglaste nooruspõlve seiklustest. Osades Stepan Balakšin, Ivan Patšin, Ivan Makarevitš, Stas Belorezov, Bogdan Stupka, Fjodor Bondartšuk jt. Lavastajaks Vene filmitööstuses kanda kinnitanud Eesti mees Andres Puustusmaa ("Armastuse punased pärlid").

Neljapäev 09.05.2013
07.30 Piip ja Tuut hoiavad Eesti lippu kõrgel ETV2s
Piip ja Tuut tutvustavad Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva-aasta vältel riigipühi.
22.10 MI *R 11.55 ETVs ja L 11.50 ETV2s
22.35 Peterburi Maria teatri uue hoone avamine. Galakontsert (The Mariinsky II Opening Gala, Prantsuse/Vene 2013) *L 14.20 ETVs
2. mail 2013. aastal avati Peterburis suurejoonelise galakontserdiga Maria teatri uus hoone - kaasaja kõige esinduslikum ja parimate tehniliste võimalustega ooperi- ning balletimaja maailmas. Teatri juhi Valeri Gergijevi sõnul saavad nende võimaluste juures teoks seni võimatuna tundunud ideed ja innovatiivsed lavastused. Teatrimaja avagala programmi koostamisel on samuti silmas peetud just arvukaid uusi väljundeid, et siduda kuulus ajalooline Maria teater kaasaegse ooperi, balleti ja orkestrimuusika esitustega. Galal astuvad üles suurepärased esinejad, nende seas sopran Anna Netrebko ja mezzosopran Olga Borodina, tenor Sergei Semiškur, baritonid Placido Domingo ning Aleksei Makarov, bassid Jevgeni Nikitin, Ildar Abdrazakov, René Pape ja Mihhail Petrenko. Balletiartistid Diana Višneva, Jekaterina Kondaurova, Uljana Lopatkina ja Vladimir Šklivarov. Solistid Denis Matsujev (klaver), Leonidas Kavakos (viiul) ja Juri Bašmet (vioola). Maria teatri orkestrit juhatab maestro Valeri Gergijev. Gala lavastas noor talent Vassili Barhatov, režissöör Don Kent. Tootja Telmondis Distribution.
23.35 Sipelga rada. Näitleja Marika Vaarik (ETV 2006) *P 14.05 ETV2s
Marika Vaarik on üli-eri-ilmeline näitlejanna, kelle rollideskaalale mahuvad ühevõrra olulistena nii markiis de Merteuil barokkajastu suhtedraamast "Ohtlikud suhted" kui ka meesnäitlejale kirjutatud õpetaja Klamm saksa viimaste aastate ühest olulisemast noortenäidendist. Marika roll on koguni rokijumal Elvis Urmas Vadi komöödias "Elvis oli kapis!". Kõik me oleme pärit lapsepõlvest. "Sipelga rada" viib meid muuhulgas Marika Vaariku lapsepõlvemaale Kassarisse, kus elavad tänini harmoonilised inimesed. Nagu ka siis, kui Marika oli väike ja selle kandi elule andis tooni Voldemar Panso. Nii ei läinudki Marika Vaarik teatrikooli, kuid teatrisse sattus ta ometi. Saate autor ja režissöör Gerda Kordemets, muusikaline kujundaja Mart Soo, operaator Janno-Hans Arro.

Reede 10.05.2013
21.40 Draamasari Tuulepealne maa, 10/12: Mis saab? (Eesti 2008) *P 13.15 ETVs

Laupäev 11.05.2013
19.40 Telelavastus Minu veetlev Kunder (ETV 2003) ETVs *P 15.50 ETV2s
Komöödia sellest, kuidas sõjaveteran Jakob Kunderist saab Ivan Orava abiga edukas lillemüüja. Osades Andrus Vaarik (Ivan Orav), Raivo E. Tamm (Jakob Kunder), Laine Mägi, Anne Veesaar jt. Režissöör Gerda Kordemets.
20.35 Rahvakunstnikud: Ilmar Tammur (ETV 1989) ETV2s
Saade mehest, kes tõi poole sajandi jooksul lavale üle saja teatritüki, lõi hulgaliselt meeldejäävaid rolle teatris, filmis, raadios ja televisioonis ning hoolitses ka teatri järelkasvu eest. Autor ja režissöör Georg Jegorov.
21.40 Teatriõhtu Inimene ja inimene (ETV 1981) ETV2s
Eesti Draamateatri etendus. Voldemar Panso ja Mari-Liis Küla kompositsioon Anton Hansen Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" V osa ainetel. Osades Heino Mandri, Rein Aren, Mati Klooren, Maila Rästas, Aare Laanemets, Ilmar Mikkor, Ita Ever, Hans Kaldoja jt. Režissöör Krista Arbet.

Pühapäev 12.05.2013
10.00 Tähelaev: Haide Männamäe ETVs
Haide Männamäe võib uhkusega öelda, et ta on Eesti esimene diplomeeritud naiskloun. Koos oma abikaasa Toomas Trossiga moodustavad nad tandemi Piip ja Tuut, kes oma lugudega rõõmustavad nii lapsi kui ka nende vanemaid. Saatejuht Grete Lõbu, režissöör Kalev Lepik, produtsent Kaia Häelme.
17.00 Lasteetendus Tom Sawyeri seiklused (ETV 1996) ETV2s
Toonase TPÜ kultuuriteaduskonna õppelava etendus. Nimiosas Margo Teder, teistes osades Katrin Jalakas, Raivo Maripuu, Madis Raidaru, Birgit Lilienthal, Kalle Kõiv, Merike Mätas, Kalle Käesel, Rein Palosaar, Anne Arendi, Lauri Laos, Janek Sarapson, Meelis Muhu, Tanel Saar, Mariana Gutjuma, Andres Kask, Meelis Pai ja Siiri Šerihin. Muusika autor Arne Oit. Režissöör Margot Sepp, toimetaja Hanneli Reili.

TEATER RAADIOS

„Ooperiõhtu: Reini kuld“ esmaspäeval, 6 mail kell 19.05
Richard Wagneri „Reini kuld“ on ooperitetraloogia "Niebelungi sõrmus" esimene ooper.
Esitavad Bryn Terfel, Stig Andersen, Sarah Connolly, Ann Petersen, Peter Coleman-Wright, Andrew Rees, Maria Radner, Wolfgang Koch, Gerhard Siegel, Iain Paterson, Eric Halfvarson, Nadine Livingstone, Kai Rüütel, Harriet Williams, Kuningliku Ooperi koor ja orkester Antonio Pappano juhatusel.

„Kultuurikaja“ laupäeval, 11. mail kell 12.05 Vikerraadios *L 00.05
Saatejuht Maria Lee Liivak

Laupäeval, 11. mail kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Line Knutzon „Måvens ja Peder meedia rambivalguses“
Tavalise kommipoepidaja elu muutub ühtäkki jaburaks.
Osades: Indrek Ojari, Raivo E. Tamm, Margus Tabor, Ingrid Isotamm, Karin Rask, Laura Nõlvak, Argo Aadli, Elisabet Tamm, Anti Kobin, Hele Kõre, Eero Spriit.
Režissöör Eero Spriit. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundus: Jaan Elgula
Raadioteater 2006

Pühapäeval, 12. mail kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Toivo Paikre „Otstarve pühendab abinõu“
Hämmastavaid ja haruldasi helisalvestisi välja andva firma toodang tekitab kahtlusi.
Kuuldemängu autori Toivo Paikre 80. sünnipäeva puhul.
Osades: Mati Klooren, Endel Pärn, Endel Simmermann, Gunnar Kilgas, Milvi Jürgenson, Velda Otsus, Ain Jürisson, Hans Kaldoja, Ants Vain, Herman Iila, Astrid Relve, Einar Kraut, Urve Marka, Vello Pae, Endel Nõmberg, Lembit Veri.
Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits.
Raadioteater 1972

"Teatrisse!" pühapäeval, 12. mail kell 12.05 Vikerraadios
Saatejuht ja helirežissöör on Meelis Kompus.

Pühapäeval, 12. mail kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Henrik Ibsen „Nukukodu“
Ühel päeval muutub Nora elus kõik. Selgub, et armastus ja seadus ei passi alati kokku.
Torvald Helmeri rollis Hans Kaldoja, Raadioteatri näitlejaauhinna laureaat 2012, kes on nimetanud kuuldemängu “Nukukodu” üheks oma lemmikuks..
Teistes osades: Maria Klenskaja, Jüri Järvet, Eneken Priks-Aksel, Tõnu Mikiver.
Raadioseade: Inge Trikkel. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Aino Lauri.
Raadioteater 1984