Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

19.–21. mail Tallinnas toimuva Balti Tantsu Platvormi programm on avalikustatud ja piletid müügis

07.04.2022 10:12

19.–21. maini 2022 toimub Tallinnas Balti Tantsu Platvorm, mis tutvustab Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevate tantsukunstnike tähelepanuväärsemaid lavastusi. Esmakordselt pilootprojektina 2019. aastal Vilniuses toimunud ülevaatefestival toimub nüüdseks teist korda ja Eestis korraldab sündmust Sõltumatu Tantsu Lava. Pileteid on saadaval piiratud koguses.

Tänavusse programmi kuulub kokku üheksa lavastust, kolm igast Balti riigist. Eesti lavastustest valiti seekordsele Platvormile Mart Kango "Enneminevik" ja Jette Loona Hermanise ning Johan Rosenbergi "Eden Detail" (mõlemad koostöös Kanuti Gildi SAALiga) ning loomekoosluse Olmeulmad teos "Olmeulmad: Sanctum textum*" (*"Pühakude").Lisaks etendusprogrammile tutvustavad igast Balti riigist valitud loomingulised kooslused ennast pitching- ehk esitlusprogrammis rahvusvahelistele ekspertidele, samuti toimuvad töötoad professionaalidele ja õhtune festivaliklubi klubis Uus Laine.

"Balti Tantsu Platvormi programm koondab rahvusvaheliste kuraatorite poolt valitud viimase kolme aasta Baltimaade tantsulavastusi. Lisaks riikideüleste koostöövõimaluste loomisele meie tantsukunstnikele ja tantsuorganisatsioonidele on see ka siinsele publikule harvaesinev võimalus näha valikut rahvusvahelistele kuraatoritele silma paistnud nüüdistantsulavastusi, mis on loodud viimase kolme aasta jooksul Balti riikide tantsukunstnike poolt" kommenteeris platvormi Eestipoolne korraldaja ja Sõltmatu Tantsu Lava esindaja Triinu Aron.

Balti Tantsu Platvorm on ellu toodud kolme Balti riigi ühistööna. Korraldajad on Sõltumatu Tantsu Lava Eestist, Tantsuinfo keskus Lätist ja Leedu Tantsuinfo keskus. Koostöö eesmärk on tutvustada Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevaid loojaid, nende teoseid ja valdkonnas tegevaid organisatsioone välisriikide ekspertidele, teatritele, tantsumajadele ja produtsentidele ning kohalikule publikule.

Balti Tantsu Platvormi ülevaatefestival toimub Tallinnas 19.–21. maini 2022. Edaspidi hakkab Balti Tantsu Platvorm toimuma üleaastasena eri Balti riigis kolmepäevase platvorm-festivalina, kus igast Balti riigist on esindatud kolm tantsulavastust ning lisaks nn pitching-sessioonid, kus tantsukunstnikud saavad tutvustada ennast ja oma projekte rahvusvahelistele kuraatoritele.

Balti Tantsu Platvormi toetavad Põhjamaade Kultuurifond, Baltimaade Kultuurifond, Eesti Vabariigi kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Läti Vabariigi kultuuriministeerium, Läti Kultuurkapital, Leedu Kultuurinõukogu, Leedu Vabariigi kultuuriministeerium.

Balti Tantsu Platvormi ametlik koduleht: www.balticdance.org
Piletid: https://fienta.com/et/o/balti-tantsu-platvorm
Balti Tantsu Platvorm STL-i kodulehel: https://stl.ee/projekt/balti-tantsu-platvorm/

---Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi PREMIERE ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.