Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

18. nädal | teater teles ja raadios

01.05.2017 19:22

2017 | 18. nädal 

TEATER TELES 

Teisipäeval, 2. mail

21.40 OP ETVs

Skulptor Anu Põdra kunst hakkab alles nüüd kohale jõudma. „OP“ käis KUMUs kontrollimas. Juhan Ulfsak tõi NO99s kitarride, möirete ja pärsia vaibaga lavale „Unistajad“. „OP“ valib oma külalistest säravaimad kultuuriarvustajad.

22.15 mf Mina olin siin (2008) ETV+

Eesti äärelinnas üksi elaval 17-aastasel eliitkooli õpilasel Rassil on paar unistust - ta soovib peret ja armastust. Söögiraha nimel nõustub ta narkootikume müüma ja see tõmbab ta sündmustesse, mida Rass ei suuda enam kontrollida. Arest on võib-olla tema ainus võimalus elule, millest ta salaja unistab. Osades Rasmus Kaljujärv, Hele Kõre, Tambet Tuisk, Margus Prangel, Marilyn Jurman. Stsenarist Ilmar Raag, režissöör René Vilbre.

Neljapäeval, 4. mail

22.10 MI: Uus Eesti muusika ETVs

Vanemuise teatris etendus aprilli lõpus helilooja Märt-Matis Lille uus ooper „Tulleminek“. Lisaks kuulame, millised uued teosed jäid meelde Eesti Muusika Päevadelt.

Reedel, 5. mail

21.35 teatriõhtu Titanicu orkester (2014) ETV2s

Vanas raudteejaamas ootavad elust kõrvale jäänud inimesed rongi, mis peatuks ja nad kaasa viiks. Bulgaaria kirjaniku Hristo Boytchevi humoorikas draama R.A.A.A.M-ilt. Lavastaja Madis Kalmet, kunstnik Toomas Hõrak, helilooja Urmas Lattikas. Mängivad Elina Reinold, Argo Aadli, Margus Prangel, Guido Kangur ja Raimo Pass. Salvestatud Tapa Raudteejaamas 2014. aastal.

Laupäeval, 6. mail

14.20 mf Reekviem (1984) ETV2s

Filmi sündmustik hargneb 1944. aasta suvel mõni päev enne Eesti vabastamist Saksa okupatsioonist ja selle dramaturgilises keskmes on orelimeister Jaan Prii ning tema perekonna saatus sõjasündmuste keerises. Režissöör Olav Neuland, operaator Jüri Sillart. Osades Aarne Üksküla, Doris Neuland, Andrus Vaarik, Sven Grünberg, Regina Razuma, Ivo Linna, Sulev Luik, Aigar Vahemetsa jt.

Pühapäeval, 7. mail

11.20 mf Tuulte pesa (1979) ETV2s

Olav Neulandi debüütmängufilmi tegevus algab 1945. aasta sügisel, ajal pärast Teise maailmasõja lõppu, mida ilmestasid teravad sotsiaalsed konfliktid ja maailmavaatelised kokkupõrked. Filmi peategelane on üksildase metsatalu peremees Jüri Piir, kelle poeg ei ole sõjast tagasi tulnud. Piir peab oma talu koos naise ja pojatütrega. Metsas on metsavennad. Nõukogude võimu esindajad nõuavad talumeestelt riigile vilja. Eesti talu on 1940. aastate teisel poolel tõesti kui ”tuulte pesa”. Filmi stsenaristid on leedulased Grigori Kanovičius ja Isakas Fridbergas. Režissöör Olav Neuland, operaator Arvo Iho, helilooja Lepo Sumera. Osades Rudolf Allabert, Nelli Taar, Anne Maasik, Evald Aavik, Tõnu Kark, Vaino Vahing, Ain Lutsepp, Indrek Korb jt. Film on digitaliseeritud ja ennistatud.

14.25 Luigeluum (1982) ETV2s

Mängufilm „Corrida“ võtete argipäevast ja sellest tabamatust, mis ikka kunstitegija ees terendab ning mille poole püüdmiseta ei sünniks vist isegi ebaõnnestumisi. Muusika Sven Grünberg, operaator Dorian Supin. Auhind parima debüüdi eest dokumentaalfilmis režissöör Sulev Keedusele II Nõukogude Eesti filmifestivalil - Tallinn 1983.

14.55 nf Corrida (1982) ETV2s

Psühholoogiline armastusdraama. Film inimese igatsusest ilu, õnne ja harmoonia järele, mida saab saavutada vaid võltsi ning valet võites. Režissöör Olav Neuland, operaator Arvo Iho. Osades Rein Aren, Rita Raave, Sulev Luik.

16.20 lf Helin (1985) ETV2s

Üks helin mul helises rinna sees ... Kolm tundeküllast filminovelli: „Lukksepp Toomas Enke“, „Kapten Herman Tõnissoo“ ja „Aednik Ferdinand Laaser“. Režissöör Olav Neuland, muusika Arvo Pärt, operaator Illis Vets.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 6. mail kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Jüri Tuulik „Tihane lendas ära“

Ühe kodu sümboliks on tihane. Kuidas kaitsta kodu ja kodutunnet? Ema teab seda paremini kui tema pojad. Osades Tõnu Tamm, Lisl Lindau, Rein Aren, Enn Kraam, Tõnu Mikiver, Luule Komissarov. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Mait Liivik.

Raadioteater 1972

Pühapäeval, 7. mail kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Waletin Chorell „Kolm valget särki“

Mida arvavad abikaasa ja pojad, kui naine ja ema ostab neile heast peast lumivalged särgid?! Ja kuidas muutub sellest lihtsast teost perekonna enesetunne? Osades Peeter Jakobi, Ita Ever, Jüri Järvet, Tõnu Mikiver. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Eero Sepling.

Raadioteater 1971

Pühapäeval, 7. mail kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Ion Drutse „Casa mare“

Loo peategelane on kaunis lesknaine Vassilutsa, kes ülepeakaela armub elumees Pavelakesse ja leiab ka vastuarmastust. Küla saab ainet keelepeksuks, muidugi on naisel nooremaid rivaale. Kuidas hoida väärikalt oma kodu, oma casa maret, oma hinge ja armastust? Osades tolleaegsed A. H. Tammsaare nimelise Isetegevusliku Teatri näitlejad Mari Kangilaski, Uno Saarna, Lilian Simakova, Juhan Krents, Harald Rannu, Konstantin Nelik, Juuli Raudsepp, Evert Seig, Ivo Randes, Ingrid Möldroo, Valli Meltsas, Silvia Olander, Asta Lees, Leida Rammo. Lavastaja teatris Raido Murss. Näitejuht raadios Leo Martin. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1963