Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

17. nädal | teater teles ja raadios

24.04.2017 09:30

2017 | 17. nädal 

TEATER TELES

Reedel, 28. aprillil 
21.35 teatriõhtu Aabitsa kukk (2004) ETV2s
Eesti Draamateatri lavastus mehest, kellel on olemas aabits ja onu Paul. See on lugu väiksest, lihtsast inimesest ja uinuvast mõistusest. Autor ja lavastaja Andrus Kivirähk, kunstnik Liisi Eelmaa. Mängib Tõnu Oja. Režissöör Kadi Katarina Priske.
23.20 df Unditund (2015) ETV2s
Dokumentaalfilm, mis viib meid tagasi 60ndate ereda põlvkonna juurde, mil tekkisid uuenduslikud ideed nii kirjanduse- kui ka teatrimaailmas. Film avab kinolike vahenditega Mati Unti kui karismaatilist isiksust, fenomenaalset mõtlejat ja anarhistlikku vormiuuendajat, sisaldades temast seninägematuid kaadreid loomeprotsessis ning sõprade keskel. Loo keskmeks on erinevad aastate jooksul tekkinud sõpruskonnad, mis said aluseks ka tegelaste valikul. Mati parima sõbra, Vaino Vahingu Salong Tartus, mis ühendas kirjanikke, teadlasi ja teatriuuendajaid. Kirjanduslik salong Tallinnas Vilde teel, Undi ja Kersti Kreismanni kodus. Mati lavastajatee algus Noorsooteatris. Autor Maria Avdjushko, filmis osalevad Paul-Eerik Rummo, Jaan Kaplinski, Maimu Berg, Viivi Luik, Ingo Normet, Arvo Valton, Kersti Kreismann, Joel Sang ja Kalju Komissarov.
 
Pühapäeval, 30. aprillil 
11.00 Kommentaare Eesti filmile: Metskapten ETV2s
11.15 mf Metskapten (1971) ETV2s
Legendaarne kapten Kihnu Jõnn valib oma laevale meeskonda, et minna Riiast Santosesse. Suurepärase inimesetundjana oskab ta kõrtsis märgata ka kaltsupuntra taga tõelist meest. Kaptenipaberiteta Jõnn suudab keset merd tuulevaikuses seistes januse ja näljase meeskonna oma tahtele allutada ning tema elutarkus ja tahe viivad laeva „Fortuuna“ sihile raskete olude kiuste. Režissöör Kalju Komissarovi film toetub Juhan Smuuli tollal menukale näidendile. Jüri Järveti mängitud peategelane alustab ühe filmikriitiku sõnul sealt, kus näitleja kuningas Leariga pooleli jäi. Vastandlike taotlustega film on tervikuna teinud Jõnnist realistlikuma tegelase kui Smuul silmas pidas. Osades Luule Paljasmaa, Katrin Karisma, Enn Klooren, Heino Mandri jt. 
19.30 lf Helin (1972) ETV2s
Üks helin mul helises rinna sees... Kolm tundeküllast filminovelli: „Lukksepp Toomas Enke“, „Kapten Herman Tõnissoo“ ja „Aednik Ferdinand Laaser“. Režissöör Olav Neuland, muusika Arvo Pärt, operaator Illis Vets.
20.10 mf Reekviem (1984) ETV2s
Filmi sündmustik hargneb 1944. aasta suvel mõni päev enne Eesti vabastamist Saksa okupatsioonist ja selle dramaturgilises keskmes on orelimeister Jaan Prii ning tema perekonna saatus sõjasündmuste keerises. Režissöör Olav Neuland, operaator Jüri Sillart. Osades Aarne Üksküla, Doris Neuland, Andrus Vaarik, Sven Grünberg, Regina Razuma, Ivo Linna, Sulev Luik, Aigar Vahemetsa jt.
21.20 Kaadris: Tuulte pesa ETV2s
21.40 mf Tuulte pesa (1979) ETV2s
Olav Neulandi debüütmängufilmi tegevus algab 1945. aasta sügisel, ajal pärast Teise maailmasõja lõppu, mida ilmestasid teravad sotsiaalsed konfliktid ja maailmavaatelised kokkupõrked. Filmi stsenaristid on leedulased Grigori Kanovičius ja Isakas Fridbergas. Režissöör Olav Neuland, operaator Arvo Iho, helilooja Lepo Sumera. Osades Rudolf Allabert, Nelli Taar, Anne Maasik, Evald Aavik, Tõnu Kark, Vaino Vahing, Ain Lutsepp, Indrek Korb jt. Film on digitaliseeritud ja ennistatud. 
23.10 mf Corrida (1982) ETV2s
Psühholoogiline armastusdraama. Film inimese igatsusest ilu, õnne ja harmoonia järele, mida saab saavutada vaid võltsi ning valet võites. Režissöör Olav Neuland, operaator Arvo Iho. Osades Rein Aren, Rita Raave, Sulev Luik.
 
TEATER RAADIOS

Andres Lepik – 60 
Laupäeval, 29. aprillil kell 19.05 Vikerraadios
Pühapäeval, 30. aprillil kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Juhan Liiv „Vari“
Ühe erksa mõtte- ja tundemaailmaga talupoisi kujunemise lugu, mis lõpeb traagiliselt. 30. aprillil on Juhan Liivi (1864 - 1913) sünniaastapäev. Villu rollis näitleja Andres Lepik, kelle 60. sünnipäev 27. aprillil. Osades Märt Uibo, Herta Elviste, Malle Koost, Raivo Adlas, Rein Malmsten, Andres Tabun, Leila Säälik, Vilma Luik, Arvo Raimo, Enn Kose, Ants Ander. Raadiole seadnud Tiia Rinne. Režissöör Astrid Relve. Helirežissöör Aino Lauri. Muusika autor Väino Uibo. Laulab Toomas Uibo. Orelil Urmas Taniloo. 
Raadioteater 1984

Ellen Alaküla – 90 ...
Pühapäeval, 30. aprillil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Klara Feher „Ega meiegi pole inglid“
Kas ema peab alati laste jaoks olemas olema või on temalgi õigus eraelule? Kuuldemäng on montaaž Pärnu Draamateatri lavastusest. Osades Hiljja Varem, Ellen Alaküla, Uno Loit, Maimu Pajusaar, Olli Ungvere, Eduard Järs. Lavastaja Artur Ots. Näitejuht raadios: Leo Martin. Helirežissöör Eero Sepling. Toimetaja Lennart Meri. 
Raadioteater 1960