Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

17. nädal: teater teles ja raadios

21.04.2014 10:21

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 21.04.2014
11.25 Siin ja praegu: Merle Palmiste (ETV 1998) *L 16.00 ETV2s
Jüri Aarma külaliseks on Eesti Draamateatri näitleja Merle Palmiste. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.
21.30 Jüri Üdi klubi *T 11.05, P 16.05 ETV2s ja L 12.00 ETVs

Teisipäev 22.04.2014
08.30 Näite mäng: Miraakel (ETV 1990) *R 17.30 ETV2s
Saatejuhid Ülo Vihma ja Hendrik Toompere jätkavad keskaegse teatri tutvustamist. Lähemalt tuleb juttu miraaklist.
17.10 Õhtutund Ülo Vilimaaga (ETV 1982)* ETV2s
Saates avaldab Ülo Vilimaa mõtteid balletist, oma huvidest, loomingust. Illustreerivad filmikatkendid ("Inspiratsioon", "Kratt", "Paganini"). "Vanemuise" balletirühmalt katkend "Sulamed ja Zemfirast". Saatejuht Ela Tomson.
21.40 OP! teater *K 12.25 ETVs ja L 11.00 ETV2s
Kas teater on vaid ühiskonna peegeldus või ta hoopis ravib meid? Andrus Vaarik ja tema saatekülalised uurivad välja, kas pääseme teatri abil hulludest päevadest.

Kolmapäev 23.04.2014
12.50 Puudutuse aeg: Gerda Kulli-Kordemets* ETVs

Neljapäev 24.04.2014
11.30 Vanameeste paradiis (Eesti 2005)* ETV2s
Lühimängufilm kahest vanast linnaametnikust, kes saadetakse keskkonnaametist sundpensionile. Mehed otsustavad hakata omal käel kalavetel röövpüüdjate vastu võitlema, kuid kalurid ja ümbritsev loodus peidab endas rohkem salapära, kui mehed esialgu näha oskavad. Sõit kalurikülla muudab meeste elu igaveseks. OsadesTõnu Aav, Aleksander Eelmaa, Tõnu Oja jt. Režissöör Ove Musting. Tootja Downtown Pictuers OÜ.
22.10 MI *R 11.55 ETVs ja L 11.30 ETV2s
Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.

Reede 25.04.2014
21.40 Mängufilm Üksik saar (Eesti/Läti/Valgevene 2012) *P 13.20 ETVs
Linn on iga päev uus. Liin om õga jumala päiv vahtsõnõ. Vana mustlase surm, tütarlaps raudteerööbastel, poja vaen isa vastu ja ratastooli jäänud tüdruk – neist kildudest kasvab vähehaaval tervik. 72 tunni jooksul põimuvad võhivõõraste ja vanade sõprade saatused, inimesed tõugatakse olukordadesse, kuhu keegi vabatahtlikult ei satuks. Segunevad tragöödia ja grotesk, draama ning melodraama. Igaühel tuleb läbida teekond, mis muudab ta sallivamaks ja mõistvamaks. Kas viimases hädas saab aidata vaid vaenlane? Kas armastus võib tappa sõpruse? Kas juhuslik inimene lahendab pinge, mis on vaevanud aastakümneid? Mis teha siis, kui tõde toob kannatusi? Kõik see peaks meid üksteise suhtes mõistvamaks muutma. Režissöör Peeter Simmi Eesti-Läti-Valgevene koostöös valminud ansamblimängufilm on pälvinud palju tähelepanu Venemaal ja Valgevenes ning saanud ka mitmeid auhindu. Film osales 34. Moskva Rahvusvahelise Filmifestivali konkurssprogrammis, nomineeriti "Nika" auhinnale, võitis parima käsikirja auhinna filmifestivalil "Kinoshok", sai Valgevene parima mängufilmi ja parima operaatoritöö preemia. Režissööri sõnul soovis ta teha 60ndate stiilis perefilmi, kuid tõdes, et sellise filmi teekond Eesti kinolinal osutub keeruliseks. Samas on kriitikute sõnul Simm just selle kinotööga jõudnud nö oma filmini, millest ta on alati unistanud. Stsenaristid Peeter Simm ja Milhkel Ulman. Mängivad Lembit Ulfsak, Juhan Ulfsak, Lenna Kuurmaa, Gert Raudsepp, Igor Sigov, Svetlana Zelenskaja, Boris Polunin, Valeria Arlanova jpt.

Laupäev 26.04.2014
13.45 Noor pensionär (Eesti Telefilm 1971)* ETV2s
Tummfilmi-laadis komöödia pensionärist balletiartistist, kes sõidab kodukülla oma esimese armastuse juurde. Kohapeal selgub, et tal peaks olema laps, kelle otsingutele ta otsemaid asubki. Stsenaristid Sulev Nõmmik ja Enn Vetemaa, režissöör Sulev Nõmmik.
14.10 Tähelaev: Leida Rammo (ETV 2010)* ETV2s
Mõned näitleja rollid võivad olla väga väikesed, aga nad jäävad meelde ja kõlavad läbi põlvkondade. “Sm Tasku!" parafraase oleme igapäevaelus kuulnud ilmselt kõik, teadmata, et selle taga on nääpsuke naine, keda enesekriitiline meel teatrilavalt tagasi tõmbuma sundis. Leida Rammo on olnud erinevates rollides nii päris-elus kui ka lava-elus. Näitleja võimalus elada läbi erinevaid inimsaatusi ahvatles väga, oli unistuseks, mida püüda ja mis ka kinni sai püütud. Räägime elust, mõtetest ja tunnetest, kus peategelaseks on tagasihoidlik, ent armastatud Leida Rammo. Saatejuht Diana Lorents, režissöör Kalev Lepik.
21.30 Teatriõhtu Kuldlõige (ETV 1977) ETV2s
Telelavastus kahestunud isiksusega Heino Maaritsast. Tegevus toimub realismi-absurdi piirimail, kahe mina omavaheline heitlemine läbi huumoriprisma. Autor Raimond Kaugver, lavastaja Gunnar Kilgas. Osades Ago Saller, Hans Kaldoja, Luule Komissarov, Külliki Tool, Kaarel Toom, Maria Klenskaja ja Maila Rästas.

Pühapäev 27.04.2014
13.10 Allan Leida, Leida Allan (Eesti 2014)* ETV2s
Armastatud näitleja Leida Rammo ei väsi oma tööst ka kõrges eas. Või kuivõrd tööks saabki näitlemist nimetada? Lavastaja Allan Kress kutsub Leida Haapsallu oma suveteatri tükki Miss Marple'it mängima. Leida, kelle jaoks võib see olla viimane täisproovide ja etendustega tükk, võtab asja väga tõsiselt. Allani ja Leida koostöö loob erilise õhustiku, kus kohtuvad noore inimese ambitsioonikus ning vanema inimese elutarkus. Lugu vürtsitavad oma kohaloluga ka Elle Kull ja Ago-Endrik Kerge.
13.40 Viini postmark (Eesti Telefilm 1967)* ETV2s
Lustakas filmilugu ühe päris tavalise kastivabriku päris tavalisest meistrist, pereisast ja margikogujast Martin Rollist, kes ühel päeval, kaalule pannes oma kallimat margiplokki, otsustab ausalt elama hakata. Positiivset toonust filmile lisab meie tippnäitlejate mõnuga jälgitav mäng. Osades Jüri Järvet, Herta Elviste, Ines Aru (Parker), Ervin Abel, Leida Rammo, Einari Koppel jt. Stsenarist Ardi Liives, režissöör Veljo Käsper.
15.00 Näitleja: Anu Lamp (ETV 1992) ETV2s
Näitleja Anu Lamp ei vaja tutvustamist täiskasvanute ega laste seas. Tema mängitud rollide skaala ulatub ülevast koomiliseni ja koomilisest ülevani. Režissöör Gerda Kordemets, toimetaja Anne Tuuling.
15.40 Teeveejahutaja (ETV 2004) ETV2s
2003. aasta ETV huumorikonkursi parimad tööd. Kuidas tuli uus aasta? Kas Viimane Rüütel astub tagasi? Kuidas läheneda noortele naistele? Mida teha, et hommikul tööle tulles pea ei valutaks? Neile küsimustele vastavad näitlejad Merle Palmiste, Tõnu Oja, Raivo E. Tamm ja Andres Dvinjaninov. Autorid Veiko Märka, Ilmar Tomusk, Toomas Valsberg ja Mart Aas. Režissöör Peeter Brambat, lavastaja Eero Spriit.
17.30 Lasteetendus Krõlliga ja Krõllita (ETV 1984) ETV2s
Ellen Niidu luuletused meeldivad nii suurtele kui ka väikestele. Peale selle oskab ta kirjutada üsna harilikest asjadest - sussist, autobussist, kukerpallist ja õunasöömisest nõnda, et see paistab ilmatu huvitav. Nukuteatri etenduse seadis kokku Anni Kreem. Väikestele pealtvaatajatele laulavad, jutustavad ja mängivad Anni Kreem, Veiko Jürisson ja Taivo Niitvägi, kes hoolitses ka muusika eest, kujundas Rein Lauks. Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja Hanneli Reili.
Teemaõhtu: Endel Pärn 100
19.45 Teemaõhtu. Täna õhtul... (Eesti Telefilm 1984) ETV2s
Filmiportree näitleja Endel Pärnast. Stsenarist ja režissöör Peeter Simm, operaator Edvard Oja, helirežissöör Jüri Sandre, monteerija Kaie-Ene Rääk, toimetaja Ülo Vinter, filmi direktor Helme Rattas.
20.15 Teemaõhtu. Soolo tornikellale (ETV 1980) ETV2s
Slovaki kirjaniku O. Zahradniku näidendi seadis televisioonile ja lavastas Tõnis Kask. Tõlkis Leo Metsar. Osades Jüri Järvet, Lisl Lindau, Heino Mandri, Alfred Mering, Endel Pärn, Jüri Krjukov, Kaie Mihkelson jt.
21.35 Teemaõhtu. Mehed ei nuta (Eesti Telefilm 1968) ETV2s
Ülipopulaarne ja palju tsiteeritud seikluskomöödia unetutest meestest, kes tõelise sanatooriumi asemel viiakse ravile üksikule asustamata saarele. Mehed hakkavad tegutsema, et saarelt pääseda. Varsti selgub, et “see on rohkem nagu poolsaare moodi saar”. Stsenaristid Enn Vetemaa ja Sulev Nõmmik, režissöör Sulev Nõmmik, operaator Kaljo Jõekalda, helilooja Ülo Vinter. Osades Ants Lauter, Ervin Abel, Kalju Karask, Lia Laats, Voldemar Kuslap, Endel Pärn, Leo Normet jt.
22.55 Teemaõhtu. Rahvakunstnikud: Endel Pärn (ETV 1984) ETV2s
"Näitleja - see on imelihtne. Tuleb seista näoga saali poole ja rääkida valju häälega," väitis Endel Pärn (1914-1990). Ja veel: "Laulja ei ole ma kunagi olnud, aga kahe noodiga olen kogu pere ära toitnud." Autor ja režissöör Georg Jegorov, kunstnik Aino Tarvas, operaatorid Enn Valk ja Vaido Saar.
23.40 Teemaõhtu. Kolmveerand sajandit Estonia teatrit (Eesti Telefilm 1982) ETV2s
Vanade estoonlaste mälestused, filmikroonika etendustest, proovidest, väljasõitudest. Kaadritagust teksti loeb Gunnar Kilgas.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 21. aprillil kell 19.05 ooperiõhtu Klassikaraadios
Vincenzo Bellini  „La Sonnambula“
Esitavad Nicola Ulivieri, Patrizia Ciofi, Juan Diego Florez, Eleonora Buratto, Gemma Coma-Alabert, Alex Sanmarti, Jordi Casanova, Liceo teatri koor ja orkester Daniel Oreni juhatusel. 
Etendus toimus 11. veebruaril 2014 Liceu Suures Teatris Barcelonas.

Kolmapäeval, 23. aprillil pärast kella 23 uudiseid Vikerraadios
Luuleruum: William Shakespeare - 450
Monolooge Shakespeare’i ajaloolistest draamadest Aino Talvi, Kaarel Karmi, Ants Lauteri ja Rein Malmsteni esituses. 
Salvestised Raadioteatri heliarhiivi varamust.

Laupäeval, 26. aprillil kell 19.05 Vikerraadios Kuuldemäng: Leida Rammo - 90! „Hortensiaga igav ei hakka“
Leida Rammo on kirjutanud kuuldemängu, mille peategelane Hortensia on isiksuslik vana naine, kes tahaks elada nii nagu temale meeldib. Hortensia ei soovi midagi võimatut, paraku ei leia ta mõistmist ka kõige lähedasematelt. 
Osades: Salme Reek, Karl Kalkun, Ellen Alaküla, Rita Raave, Ivo Eensalu, Aasa Käsi, Tanel Lään. 
Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. 
Raadioteater 1979

Laupäeval, 26. aprillil kell 9 Raadio 2s 
Kuuldemäng: Sulev Luik - 60... Madis Kõiv „Haug“
Mäng häältele - tõsine mõtisklus inimlikust valikuvõimalusest, lootusest leida hingerahu. 
Osades: Sulev Luik, Egon Nuter, Lauri Nebel, Rein Oja, Anne Paluver. 
Režissöör Tamur Tohver. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusika autor Rivo Laasi. 
Raadioteater 1997

Pühapäeval, 27. aprillil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: William Shakespeare – 450 „Timon Ateenast“
Nimitegelase ümber põimuvad intriigid ja reetmised. Kas võim ja üllus üldse on koos võimalikud? 
Osades: Heino Mandri, Ruut Tarmo, Arvo Kruusement, Hugo Laur, Aado Hõimre, Eduard Tinn, Jüri Järvet. Episoodides Astrid Lepa, Leida Leevald, Ants Jõgi, Herman Iila, Karl Kalkun, Endel Simmermann, Johannes Rebane, Franz Malmsten, Lembit Anton. Vahetekste luges Aino Ripus. 
Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. Toimetaja Lennart Meri. 
Raadioteater 1960