Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

16. oktoobril toimub A-festivali raames konverents “Kunst vägivalla piiril”

11.10.2021 13:31

Tartu Üliõpilasteatri korraldatava IX rahvusvahelise A-festivali raames toimub 16. oktoobril 2021 kell 12.00 Tartu Loodusmaja saalis konverents pealkirjaga "Kunst vägivalla piiril".

Festivali nimi – A-festival – tuleneb algselt sõnast "absurd", aga festival ei keskendu ainult absurditeatrile. Festivali eesmärk on kutsuda kokku väliskollektiive teatritegevuse piirimaadelt – professionaalse ja harrastusliku, riigieelarvelise ja projektipõhise, teksti- ja liikumispõhise, narratiivse ja kompositsioonilise, psühholoogilise ja formalistliku vahelt ja viia nad kokku Eesti teatriauditooriumiga. Olles osa tudengiteatrite võrgustikust, on meie eesmärk ka populariseerida tudengiteatrite tegevust Eestis ning seda kultuuri lähemalt tutvustada. Festival on muuhulgas ka välissuhete arendamine ja hoidmine. 

Meie tänavuse konverentsi teemaks on vägivalla interpretatsioonid teatris, kirjanduses ja ühiskonnas. Lahkame, nagu konverentsi pealkiri lubab, kunsti vägivalla piiril, kuidas need kaks nähtust omavahel suhestuvad ning millised kokkupunktepunktid teevad teema oluliseks ning millised on vägivalla kujutamise vahendid teatris. Konverentsil esinevad ettekannetega Hasso Krull, Piret Jaaks, Katsiaryna Saladukha ning Maarja Moor