Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

16. oktoobril kuulutatakse välja 2018. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad

15.10.2018 15:35

Teisipäeval, 16. oktoobril kell 13.00 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Tallinn, Pikk 73), Eesti Teatri Agentuuri 2018. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad. Õnnitleme värskeid preemiasaajaid, kuuleme žüriiliikmete kokkuvõtteid ning naudime näitlejate esituses katkendeid uusimast näitekirjandusest.

Võistluse žürii, kuhu kuulusid Krista Kumberg, Rita Rätsepp, Mihkel Seeder, Liis Sein, Kirsten Simmo ja Taavi Tõnisson, valis kahekümne kuue näidendi hulgast välja kuus teksti, mille autorite vahel läheb jagamisele 6000 euro suurune preemiafond.

"Mul on hea meel, et on autoreid, kes võtnud eesmärgiks kirjutada näidendeid laste ja noorte jaoks. Samas võiks sellele nii olulisele sihtgrupile suunatud töid olla kordades rohkem. Konkursile laekunud töödest tegi žürii oma valiku väga üksmeelselt," kinnitab näitleja ja psühholoog Rita Rätsepp. VAT teatri dramaturg Mihkel Seeder lisab kokkuvõtvalt: "Mulle tundub, et oleme autoriteatri ja lavastusdramaturgia tõusuga jõudmas olukorda, kus näidendivõistlusel läbilöömiseks on suurim trump terviklik, sündmusterikas ja orgaaniliste tegelastega lugu."

Näidendivõistlusi on Eesti Teatri Agentuur (enne 2008. aastat Eesti Näitemänguagentuur) korraldanud alates 1995. aastast. Seekordne laste- ja noortenäidendite võistlus toimus koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega ning teatritega VAT ja NUKU, kelle esindajad kuulusid ka võistluse žüriisse. Lastele ja noortele suunatud näidendite võistlust korraldasime kolmandat korda – varasemad aastatel 2002 ja 2010.

Võistlust toetavad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti ja kirjanduse sihtkapitalid.

Lisainfo: 
Heidi Aadma
Eesti Teatri Agentuur
dramaturg