Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

16. nädal: teater teles ja raadios

14.04.2014 12:12

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 14.04.2014
11.20 Siin ja praegu: Siina Üksküla (ETV 1998) *L 16.00 ETV2s
Jüri Aarma külaliseks on Pärnu teatri Endla näitleja Siina Üksküla. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.
21.30 Jüri Üdi klubi * T 11.05 ja P 16.05 ETV2s
Jutujuhid Rain Kooli, Mihkel Kunnus ja Birk Rohelend.

Teisipäev 15.04.2014
08.30 Näite mäng: Keskaja teater, liturgiline draama (ETV 1989) *N 16.25 ETV2s
Alustame juttu järgmisest ajajärgust inimkonna ajaloos - keskajast. Keskaja teater sündis kiriku rüpes. Miks? Püüame saates vastust leida. Illustratsiooniks liturgiline draama "Jõulutäht" "Hortus Musicuse" esituses. Saatejuht on Ülo Vihma.
17.05 Meie Artur (Eesti Telefilm 1968)* ETV2s
21.40 OP! film *K 12.20 ETVs ja L 11.30 ETV2s
Kergitame salapäralt katet ja läheme vaatame, kuidas valmivad soome lavastaja Klaus Häro käe all ajalooline draama „Vehkleja“ ning Urmas Eero Liivi põnevuslugu „Must alpinist“. Uurime, mis teeb õudusfilmist õudusfilmi. Saatejuht Rain Tolk.

Kolmapäev 16.04.2014
21.00 BFM esitleb. lyhikas Uudishimu tapab (Curiosity kills, Eesti 2012) *N 00.20 ETV2s
1950. aastate korter. Ühel õhtul tuleb keemikust isa oma töökohvriga koju, mis tekitab peategelasele 10-aastasele poisile huvi. Isa aga keelab poisil keemiakohvriga mängida. Sellest hoolimata võtab poiss salaja kohvri enda tuppa ja hakkab erinevate värviliste vedelikega mängima. Peagi tuleb poisil mõte ühte vedelikku oma valgele rotile anda. Käib pauk ja rott põgeneb elutuppa. Poiss läheb rotile järgi ja üritab vaikselt rotti kinni püüda, kuni üks hetk selgub et rott on vedeliku tõttu hüperenergiliseks tapjaks muutunud. Siit edasi läheb rott perele kallale ja murrab maha nii ema, isa kui ka kaks ukse peale ilmunud mormooni. Autor Sander Maran.
21.10 BFM esitleb. lyhikas Suurte meeste mängud (Eesti 2011) *N 00.35 ETV2s
Kas lapsed suudavad teha mängides vahet reaalsusel ja fantaasial? 11-aastane Joosep toob oma fantaasiamaalima reaalsusesse tagajärgi arvestamata. Autorid Peep Plakso, Gretlyn Palberg.

Neljapäev 17.04.2014
22.10 MI *R 11.20 ETVs ja L 12.00 ETV2s
Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, produtsent Kadi Priske.

Reede 18.04.2014
06.55 100 luulepärli: Pühitsus. Doris Kareva (ETV 2010) ETVs
Loeb  Kersti Kreismann.
08.50 Lasteetendus Vankumatu tinasõdur (ETV 1998) ETV2s
H. Cr. Anderseni klassikalise muinasloo vapra tinasõduri armastusest imeilusa baleriini vastu jutustavad Rakvere Teatri näitlejad. Telerežissöör Ain Prosa, mängivad Marika Vaarik, Friedrich Fromm, Ülle Lichtfeldt, Eduard Salmistu, Mari-Liis Roos ja Eili Neuhaus.
09.40 Teel koju. Noorteorkestri Reaalmažoor kontsert (ETV 2013) ETVs
Valiku eestlaste armastatud lauludest esitavad Priit Võigemast, Tõnis Mägi, Mari Pokinen, Marko Matvere, Liisi Koikson, Jarek Kasar, Siiri Sisask ja Noorteorkester Reaalmažoor, dirigendid Rasmus Puur ning Edmar Tuul. Režissöör Erle Veber, juhtoperaator Meelis Kadastik, kunstnik Marit Murd, produtsent Kadi Katarina Priske.
10.10 Kevad südames (Eesti Telefilm 1984) ETVs
Filmis kõlab peaosalise Toomas Uibo imekaunis lauluhääl, osaleb lastekoor "Ellerhein" ja tantsivad "Palestra" tantsutüdrukud. Teistes osades Feliks Kark, Ants Paju, Leelo Keevallik, Jörgen Pillau, Tarvo Krall, Paavo Põldmäe, Arvi Haltunen jpt. Režissöör-lavastaja Mati Põldre, režissöör Väino Uibo, heliloojad Ülo Vinter ja Tõnis Kõrvits, laulutekstid Enn Vetemaa.
13.00 Teatrietendus Valge tee kutse (ETV 1989) ETV2s
Noorsooteatri etendus. Juhan Saare dokumentaalnäidend Raimond Valgre elust ja muusikast. Lavastaja Kaarel Kilvet, kunstnik Hardi Volmer, muusikaline kujundaja Olav Ehala, nimiosas Sulev Luik. Režissöör Toomas Kirss.
16.50 Mari Kalkun - Koduvana pühendus (ETV 2013) ETVs
Muusika Mari Kalkun, tekst Tove Jansson, koreograafia Veronika Vallimäe, operaator Raul Priks, režissöör Ülle Õun.
18.40 Üks lugu: Taavi Eelmaa (ETV 2011) ETVs
19.00 Estoonlane Arne Mikk *P 13.35 ETVs
Enam kui pool sajandit on Arne Miku elu ja töö seotud Estonia teatriga. Tema pühendumus muusikakunstile ja karismaatiline isiksus on aidanud luua kontakte ooperimaalimas ka väljaspool Maarjamaad. 80. aastate alul sündis sõprus Soome tuntud muusikarežissööri Aarno Cronvalliga, kelle eestvõttel sai teoks film, mis jälgib Arne Miku tegemisi ühel talle ja teatrile nii olulisel aastal, kui Estonia maja saab 100 aastaseks. Heidame pilgu ka tahapoole, et mõista, mis on see jõud, mis on aidanud Arne Mikul kõik need pikad aastad vaimustuda ja luua. Režissöör Aarno Cronvall, operaator Meelis Kadastik, monteerija Kersten Kõrge, produtsent Ruth Alaküla. Tootjad ArCron Productions, Laara Productions, ERR.
21.50 Õhtutund Ülo Vilimaaga (ETV 1982) ETV2s
Saates avaldab Ülo Vilimaa mõtteid balletist, oma huvidest, loomingust. Illustreerivad filmikatkendid ("Inspiratsioon", "Kratt", "Paganini"). "Vanemuise" balletirühmalt katkend "Sulamed ja Zemfirast". Saatejuht Ela Tomson.
22.25 Vanameeste paradiis (Eesti 2005) ETVs
Lühimängufilm kahest vanast linnaametnikust, kes saadetakse keskkonnaametist sundpensionile. Mehed otsustavad hakata omal käel kalavetel röövpüüdjate vastu võitlema, kuid kalurid ja ümbritsev loodus peidab endas rohkem salapära, kui mehed esialgu näha oskavad. Sõit kalurikülla muudab meeste elu igaveseks. Osades Tõnu Aav, Aleksander Eelmaa, Tõnu Oja jt. Režissöör Ove Musting. Tootja Downtown Pictuers OÜ.
01.30 100 luulepärli: Ma usun armastust. Anna Haava (ETV 2010) ETVs
Loeb Inga Salurand.

Laupäev 19.04.2014
14.20 Imet tabamas: Ago-Endrik Kerge (ETV 1984)* ETV2s
Alustanud teatris "Estonia" balletitantsijana, sai temast üks produktiivsemaid lavastajaid, kellele on tööd jätkunud nii filmis kui ka televisioonis. Saates kuuleme Ago-Endrik Kerge mõtteid oma kunstnikuteest. Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja Anne Tuuling.
15.20 Kuldar Sink Kompositsioonid (Eesti Telefilm 1970)* ETV2s
Koreograafia ja tants Ülle Ulla ning Ago-Endrik Kerge.
21.30 Teatriõhtu Neetud talu (ETV 1983) ETV2s
A. Kitzbergi külaelu kajastav komöödia Rakvere teatri esituses. Lavastaja Imbi Süvalep, kunstnik Riina Babitševa. Mängivad Marika Vernik, Anne Veesaar, Karin Peetri, Volli Käro, Ene Piir, Toivo Arnover jt.

Pühapäev 20.04.2014
14.20 Intermezzo (ETV 1997)* ETV2s
"Intermezzo" põhineb Eduard Vilde novellidel, instseneeris Terje Põder ja lavastas Ago-Endrik Kerge. Osades Kersti Kreismann, Gunnar Kilgas, Allan Noormets, Anu Lamp, Madis Kalmet, Tõnu Oja jpt.
15.00 Näitleja: Helle Laas (ETV 1991) ETV2s
"Oma päris elu olen elanud unistustes, ehk on reaalsuski sellest rikkamaks saanud." Nii on kirjutanud lastekirjanik ja nukunäitleja Helle Laas, kellega käisime läbi tema lapsepõlverajad Saaremaal. Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja Anne Tuuling.
15.40 Teeveejahutaja (ETV 2004) ETV2s
2003. aasta ETV huumorikonkursi parimaid töid. Külla tuleb hilinenud Jõuluingel. Leiutame tänavatele uusi nimesid. Esmakordselt kõlab Teeveejahutaja laul, mille Priit Aimla sõnadele kirjutas Priit Pajusaar. Näitlejad Helene Vannari, Tõnu Oja, Raivo E. Tamm ja Andres Dvinjaninov. Sära ja glamuuri lisab Eesti Tantsuagentuuri tantsutrupp. Režissöör Peeter Brambat, lavastaja Eero Spriit.
17.30 Lastelavastus Üle linna Vinski (ETV 1983) ETV2s
Telelavastus üle linna Vinskist, mille soome kirjaniku Aapeli jutustuse järgi seadis televisioonile ja lavastas Ivo Eensalu. Režissöör Virve Koppel, kunstnik Tiiu Übi, helilooja Tõnu Naissoo, laulusõnad kirjutas Priit Aimla. Osades Martin Nurm, Margus Lepa, Hans Miilberg, Helene Vannari, Luule Komissarov, Leida Rammo, Maria Klenskaja, Gunnar Kilgas, Lembit Ulfsak jpt.
Teemaõhtu: Leida Rammo 90
19.45 Teemaõhtu. Tähelaev: Leida Rammo (ETV 2010) ETV2s
Mõned näitleja rollid võivad olla väga väikesed, aga nad jäävad meelde ja kõlavad läbi põlvkondade. “Sm Tasku!" parafraase oleme igapäevaelus kuulnud ilmselt kõik, teadmata, et selle taga on nääpsuke naine, keda enesekriitiline meel teatrilavalt tagasi tõmbuma sundis. Leida Rammo on olnud erinevates rollides nii päris-elus kui ka lava-elus. Näitleja võimalus elada läbi erinevaid inimsaatusi ahvatles väga, oli unistuseks, mida püüda ja mis ka kinni sai püütud. Räägime elust, mõtetest ja tunnetest, kus peategelaseks on tagasihoidlik, ent armastatud Leida Rammo. Saatejuht Diana Lorents, režissöör Kalev Lepik.
21.00 Teemaõhtu. Noor pensionär (Eesti Telefilm 1971) ETV2s
Tummfilmi-laadis komöödia pensionärist balletiartistist, kes sõidab kodukülla oma esimese armastuse juurde. Kohapeal selgub, et tal peaks olema laps, kelle otsingutele ta otsemaid asubki. Stsenaristid Sulev Nõmmik ja Enn Vetemaa, režissöör Sulev Nõmmik
21.25 Teemaõhtu. Allan Leida, Leida Allan (Eesti 2014) ETV2s
Armastatud näitleja Leida Rammo ei väsi oma tööst ka kõrges eas. Või kuivõrd tööks saabki näitlemist nimetada? Lavastaja Allan Kress kutsub Leida Haapsallu oma suveteatri tükki Miss Marple'it mängima. Leida, kelle jaoks võib see olla viimane täisproovide ja etendustega tükk, võtab asja väga tõsiselt. Allani ja Leida koostöö loob erilise õhustiku, kui kohtuvad noore inimese ambitsioonikus ning vanema inimese elutarkus. Lugu vürtsitavad oma kohaloluga ka Elle Kull ja Ago-Endrik Kerge.
21.58 Puudutuse aeg: Gerda Kulli-Kordemets ETVs
21.55 Teemaõhtu. Viini postmark (Eesti Telefilm 1967) ETV2s
Lustakas filmilugu ühe päris tavalise kastivabriku päris tavalisest meistrist, pereisast ja margikogujast Martin Rollist, kes ühel päeval, kaalule pannes oma kallimat margiplokki, otsustab ausalt elama hakata. Positiivset toonust filmile lisab meie tippnäitlejate mõnuga jälgitav mäng. Osades Jüri Järvet, Herta Elviste, Ines Aru (Parker), Ervin Abel, Leida Rammo, Einari Koppel jt. Stsenarist Ardi Liives, režissöör Veljo Käsper.
23.15 Teemaõhtu. Eesti lood: August välja! (Eesti 2013) ETV2s
Kas geeniusel on õigus oma teatrile, küsib näitleja Leida Rammo ja vastab – on küll. Kuulsad teatrid on tuntud kuulsate juhtide järgi. Linnateatril on oma kuulsus – Elmo Nüganen. Aga tal ei ole korralikku lava ega saali. Teater tuleb august välja tõmmata, otsustab Grand Old Lady ja võtab ette enneolematu ristikäigu ametkondade alistamiseks. Režissöör Peter Murdmaa, tootis Myth Film.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 14. aprillil kell 19.05 ooperiõhtu Klassikaraadios
Francesco Maria Veracini  „Adriano in Siria“
Esitavad Sonia Prina, Ann Hallenberg, Roberta Invernizzi, Romina Basso, Lucia Cirillo, Ugo Guagliardo ja Europa Galante Fabio Biondi juhatusel. Salvestatud 18. jaanuaril 2014 Viini Kontserdimaja Suures saalis. Tutvustab Robert Staak.

Laupäeval, 19. aprillil kell 9 Raadio 2s. Laupäeval, 26. aprillil kell 19.05 Vikerraadios Kuuldemäng: Leida Rammo - 90! „Hortensiaga igav ei hakka“
Leida Rammo on kirjutanud kuuldemängu, mille peategelane Hortensia on isiksuslik vana naine, kes tahaks elada nii nagu temale meeldib. Hortensia ei soovi midagi võimatut, paraku ei leia ta mõistmist ka kõige lähedasematelt. 
Osades: Salme Reek, Karl Kalkun, Ellen Alaküla, Rita Raave, Ivo Eensalu, Aasa Käsi, Tanel Lään. 
Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. 
Raadioteater 1979
Laupäeval, 19. aprillil kell 19.05 Vikerraadios. Laupäeval, 26. aprillil kell 9 Raadio 2s Kuuldemäng: Sulev Luik - 60... Madis Kõiv „Haug“
Mäng häältele - tõsine mõtisklus inimlikust valikuvõimalusest, lootusest leida hingerahu. 
Osades: Sulev Luik, Egon Nuter, Lauri Nebel, Rein Oja, Anne Paluver. 
Režissöör Tamur Tohver. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusika autor Rivo Laasi. 
Raadioteater 1997

Pühapäeval, 20. aprillil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Ain Kalmus „Juudas“
Kuuldemäng Jeesuse viimastest elupäevadest ja tema äraandja saatusest.
Osades: Aarne Mägi, Lauri Saatpalu, Tiina Rebane, Riho Kütsar, Rein Kirss, Ülo Lodeson, Aksel Orav, Martin Veinmann, Helle-Reet Helenurm, Aare Toikka, Lembit Anton, Dajan Ahmet. Episoodides Mikk Siim, Urmo Berzin, Riho Västrik.
Ain Kalmuse romaanist raadiole seadnud ja lavastanud Aare Toikka. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Mikk Sarv. Laulab Anne Maasik. 
Raadioteater 1990