Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

1,5 tunniga kirjutatakse 4×4 uut teksti

04.11.2013 17:18

November on ühel või teisel moel aeg iseendaga tegelemiseks ja selle üheks variandiks on kirjutamine. Novembri 13. päeval kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogus avalik improkirjutamisõhtu, kus viiakse kokku kirjutajad ja publik. Kirjutatakse avalikult ja vaatajatel on võimalus näha, kuidas sünnivad tekstid.

Ürituse organisaator Marite H. Butkaite võtab improkirjutamise kokku järgmiselt: „See on nagu improteater, aga kirjutamisega. Avalikke kirjutamisi on aktsioonide korras toimunud varemgi, kuid improkirjutamisel on publiku roll suurem. Pole valmismõeldud lahendusi, vaid tekstid sünnivadki nüüd ja praegu.“

Improkirjutamise õhtu toimub kolmandat korda. Esimest korda leidis see aset mullu kevadel Tartus Genialistide klubis, teist korda aga Tallinna Toomklubis märtsis. Novembris toimuvad kirjutamissessioonid kahel korral – 13. novembril Tallnna Keskraamatukogus ja 21. novembri Viljandis teatris Ugala.

Kirjutajatena astuvad üles praeguse Eesti kultuurikihi noored esindajad, kelle ühislüliks on olnud Drakadeemia: Liisi Rohtung, Madis Apsalon, Martin Nõmm ja Tormi Torop. Õhtujuhtideks on Marite H. Butkaite ja Mihkel Seeder. „Kirjutamisülesannete raamid on eelnevalt paigas, kuid lõplikud detailid lisab ja lüngad täidab siiski publik. Improteatris sünnib etendus näitlejate ja vaatajate koostöös, improkirjutamisel sünnivad samamoodi tekstid. Midagi ei jää saladuseks, sest näitlejad T-Teatrist loevad värske loomingu ka kohe ette,“ lisab Butkaite.

Drakadeemia on erakool, mis alustas tegevust 2008. aastal näidendikirjutamiskursustega. Sel hetkel tundus kursuse algataja Siret Pajule, et teatrimaastik januneb uute häälte, mõtete ja lähenemiste järele. Tänaseks on Drakadeemia ametlikult registreeritud kool, mis pakub lisaks näidendite kirjutamise õppele ka loovkirjutamiskursusi.

T-Teater on Tallinna Tehnikaülikooli juures 2001. aastal tegutsema asunud tudengitest koosnev teatritrupp. Rohkem infot nende tegemiste kohta leiab aadressil www.tteater.ee

Üritus toimub 13. novembril kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) ja sissepääs on prii.

Lisainfo:
Marite H. Butkaite
+372 5551 1844
marite.butkaite@drakadeemia.eu
www.drakadeemia.eu