Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

15. novembril Sõltumatu Tantsu vestlus Sveta Grigorjevaga

05.11.2021 19:32

Sõltumatu Tantsu Lava uuslavastus “Fakerz” esietendus 25. septembril 2021 Vaba Lava Narva teatrikeskuses, lavastajaks Sveta Grigorjeva. Novembrikuuks on välja kuulutatud lisaetendused Tallinna Vabal Laval 15. ja 16. novembril. 

15. novembri etendusele järgneb Sõltumatu Tantsu vestlus, kus koreograaf-lavastaja Sveta Grigorjevaga kõneleb etenduskunstnik Johhan Rosenberg. Vestlus on kõigile huvilistele tasuta.

Grigorjeva uues lavastuses lasevad lavalolijad, keda võiks nimetada fakerziteks, end võrgutada erinevatest tantsulistest stiilidest ja tehnikatest, võltsides, häkkides ja remiksides neid. Fakerzid kasutavad märksõnu, kuulujutte, kilde sotsiaalmeediast, isiklikust mälust ja kehalisest kujutlusvõimest. Neid huvitab idee fiktiivsest keskist-miskist, mille sees võiks vabalt tegutseda nähtus, mida võiks kutsuda “kollektiivseks tantsuhäkkeri kehaks”.

Sveta Grigorjeva on Eesti lavastaja, koreograaf, tantsija ja luuletaja. Teda huvitab anarhiline, ekspressiivne keha ja selle võimalik poliitiline subversiivne olemus. Sõltumatu Tantsu Lava koostöö Sveta Grigorjevaga algas 2012. aastal, kui ta valiti üheks PREMIERE’i sarja uueks koreograafiks ja koheselt märgiti ka Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks. Teda huvitab töö muutuva ja end avava materjaliga ning kunstniku julguse ja sisemiste piiride kompamine. Tema looming eeldab nii osalejatelt kui vaatajatelt kaasvastutust ja kaasamõtlemist.
Johhan Rosenberg on Eesti etenduskunstnik, tantsija ja koreograaf. Ta on lõpetanud Amsterdami Kunstiülikooli School For New Dance Development koreograafia eriala tantsu- ja muusikaõpingute taustaga. Ta on esitanud oma töid Moskvas, Peterburis, Amsterdamis, Berliinis ja Tallinnas. Hetkel töötab ta vabakutselise kunstnikuna Tallinnas ja Berliinis.
Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised ja uurimuslikud residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi PREMIERE. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.

Rohkem infot lavastuse kohta: 

Teate edastas:
Marie Pullerits
+3725041417