Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

15. Augusti TantsuFestival toob Tallinna maailmatasemel nimed ja kohalikud uuslavastused

10.06.2014 10:43

Augusti Tantsufestival 201415. korda toimuv rahvusvaheline etenduskunsti festival avalikustab kava ja alustab piletimüügiga täna, 10. juunil. Kunstnikele keskendunud festival toob Tallinna nii maailmataseme nimed kui kohalike autorite uuslavastused.

„Augusti TantsuFestival on Tallinna vanima rahvusvahelise etenduskunstide festivalina 1996. aastal alustanud ettevõtmine, mis on arenenud koos ajavaimuga ning valdkonniti hägustunud koos erinevate kunstiliikide piiride hägustumisega. Eelkõige on see festival kunstnikest, nende mõtetest ning tegudest. See on festival, kus võetakse riske ja esitatakse küsimusi. Küsimusi ühiskonnast, demokraatiast, kunstist, tulevikust, armastusest, identiteedist, inimese ja ühiskonna valikutest – ühesõnaga paljuski sellest, millest moodustub tähendus sõnapaarile “tänapäevane elu””, tutvustab festivali selle kunstiline juht Priit Raud.

Eestit külastab esmakordselt hetke üks kuulsamaid elusolevaid koreograafe Anne Teresa De Keersmaeker, etendamisele tuleb üks kaasaja tantsuteatri klassikasse kuuluv töö - 1982. aastal Steve Reich'i muusikale loodud duett “Fase, Four Movements to the Music of Steve Reich“. Kaasaegse teatri sõpru üllatab praeguse Prantsusmaa ja miks mitte kogu Euroopa säravaim tegija Philippe Quesne oma trupiga. Tsirkuse ja teatrikunsti piire kompiva füüsilise ja lummava lavastusega on külla kutsutud Itaalia koreograaf  Alessandro Sciarroni. Heli, valguskunsti ja liikumise sfääre uurib Rootsi-Hollandi koreograaf Jefta van Dinther.

Augusti TantsuFestivali iseloomustavad ka kohalikud verivärsked esietendused, mille puhul märksõnaks autori visiooni usaldamine. Tänavust festivali alustab koreograaf Mihkel Ernitsa uuslavastus millimeter performance group’iga, mille keskmes on mehed. Tallinna lähedasel rannal tuleb esietendamisele Kadri Noormetsa ja Diego Agulló uuslavastus. Kinos Sõprus esilinastub uusim Eesti tantsufilm Madis Ligemalt,  mis ühendab koreograafia, arhitektuuri ja kodanikualgatuse. Augusti TantsuFestival võtab riske koostöös rahvusvahelise võrgustikuga F.I.T. (Festivals in Transition) ühise projekti Global City – Local City raames, EL programm Kultuur toetusel.

It's going to get worse and worse and worse, my friendNäha saab erineva käekirjaga etenduskunstide piire kompivaid töid nii kohalikelt kui välismaistelt autoritelt. Festival lõppeb erakordse lavastusega Belgia koreograafilt Lisbet Gruwezilt. “It's going to get worse and worse and worse, my friend” on täpne, külm ja hullutav.

Programmist leiab esinejaid Eestist, Belgiast, Itaaliast, Hollandist, Prantsusmaalt, Hispaaniast ja Rootsist. Festivali eesmärk on keskenduda just osalevatele kunstnikele ning pakkuda vaatajatele elamusi. Elamusi, mida ehk pole oodata osanudki.

Priit Raud, festivali kuraator ja juht 
tel.: +372 5010419 
e-mail: [email protected]           

Augusti TantsuFestival 2014 
www.tantsufestival.ee