Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

14. oktoobril toimub Sõltumatu Tantsu Loeng: Mattias Malk “Linna lugu läbi liikumise”

12.10.2021 11:27

Neljapäeval, 14. oktoobril 2021 kell 16.00 toimub Sõltumatu Tantsu Laval loengusarja "Avalik ruum ja koreograafia" esimene loeng: Mattias Malk "Linna lugu läbi liikumise". 

Lisainfo Facekookist

Urbanist Mattias Malk tutvustab Sõltumatu Tantsu loengusarja "Avalik ruum ja koreograafia" esimeses loengus linnade kujunemise ajalugu liikumise vaatepunktist – kuidas ja kes liigub on olulised osad linnastumise protsessist. Samuti tuleb juttu mateeriast, tehnoloogiatest, poliitikast ja näiteid kunstilis-uurimuslikest sekkumistest ning kirjanike-kunstnike reaktsioonidest ja agitatsioonidest, mis on seotud liikumise ja liikuvusega. Mis paralleele saab tuua linnaplaneerijate ja koreograafide vahel, kes sisuliselt tegelevad mõlemad kehade ja ruumi suhtega?

Mattias Malk on eesti urbanist, rahvusvahelise urbanismiplatvormi "Urbiquity" kaasasutaja, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja vabakutseline fotograaf. Tal on urbanistika magistrikraad Goldsmithsi ülikooli sotsioloogia osakonnast ja fotograafia bakalaureus University of East Londonist ning 2019. aastal alustas ta Eesti Kunstiakadeemias doktoritööd liikuvuse ja infrastruktuuriprojektide teemal, keskendudes Rail Balticu arendusele. Mattiase uurimisalade hulka kuuluvad: linnaruum ja liikuvus; arhitektuuriajalugu; interdistsiplinaarsus ja loovmeetodite kasutamine linnauurimuses. 

????
Sõltumatu Tantsu Lava alustab loengusarjaga, mis uurib avaliku ruumi ja koreograafia vahelisi seoseid. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad – need on vaid mõned küsimused, mis lähtuvalt praegusest ühiskondlikust ebakindlusest ning uksed-kinni-uksed-lahti-teatrihooaja möödudes meis tekkisid.

Käesoleval hooajal oktoobrist maini toimuva loengusarja raames oleme palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel tutvustada avaliku ruumi teemasid ja problemaatikaid ning tuua oma ekspertiisi sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest.
Loengud toimuvad kord kuus Sõltumatu Tantsu Laval ning on avatud kõigile huvilistele. Loengute audiosalvestused on hiljem järelkuulatavad STL-i soundcloudis.

Loengud toimuvad Sõltumatu Tantsu Lava avaliku ruumi koreograafia residentuuriprogrammi osana. 2021/2022 hooaja vältel toimub 5 residentuuri, mille raames uurivad koreograafia ja liikumise võimalusi ning katsetavad uusi viise publikuga kohtumiseks avalikus ruumis järgmised kunstnikud: Henri Hütt; Helena Krinal ja Heleri Kängsepp; Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu; Karolin Poska, Maret Tamme ja Theodore Parker; Liis Vares.