Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

14. nädal | teater teles, kinos ja raadios

03.04.2017 14:56

2017 | 14. nädal 

TEATER TELES

Teisipäeval, 4. aprillil
21.15 Mina siin: Jevgeni Grib ETV2s
Jevgeni Grib on Rahvusooper Estonia tantsija. Piilume kulisside taha ja saame teada baleriinide muredest ning rõõmudest.
21.40 OP ETVs
„Macbeth“ uues kuues, tegelikult valdavalt üldse ilma kuueta - Linnateater hüppas tuntud kohas vette.
21.50 mf Somnanbuul (2003) ETV+
Sõja jalust põgenenud rannarootslaste külla on paigale jäänud ainult majakavaht Gottfried. Tema tütar, nooruke Eetla loobub viimasel hetkel paadiga üle mere põgenemast ja naaseb koju. Nüüd on ta koos isaga silmitsi iseenda painete ja küla hõivanud Nõukogude sõduritega. Hirm võõra ja tundmatu ees sunnib Eetlat põgenema unenägudesse. Sulev Keeduse lavastatud raskekoeline film on leidnud tähelepanu festivalidel väljaspool Eestit. Osades Katariina Lauk, Evald Aavik, Ivo Uukkivi, Jan Uuspõld.

Reedel, 7. aprillil 
21.00 mf Imelise ajastu lõpp (Venemaa, 2014) ETV+
Stanislav Govoruhhini Sergei Dovlatovi biograafilisel jutustusel põhinev film räägib ajastust, mil hoolimata keeldudest tegeldi seksiga, mida „polnud olemas“ ja võideldi õiguse eest teha end kuuldavaks kõikehõlmava kontrolli kiuste. Ajastust, mille lõppu kardeti ja oodati. Film on üles võetud Tallinnas. Mängivad eesti näitlejad Lembit Ulfsak, Tõnu Kark ja Kärt Tammjärv.
21.35 teatriõhtu Ei mingit kahtlust (1983) ETV2s
Mihhail Žvanetski estraadinäidend Priit Aimla instseneeringus Vanalinnastuudio esituses. Lavastaja Eino Baskin, kunstnik Tõnu Virve, muusikaline kujundaja Peeter Volkonski, liikumisjuht Meeli Viikholm. Osades Eino Baskin, Peeter Volkonski, Ines Aru, Egon Nuter jt. Telerežissöör Aime Kala, operaatorid Ants Uus ja Peeter Tungal, toimetaja Hanneli Reili.

Pühapäeval, 9. aprillil 
19.30 Sünnipäevasaade: Karl Kalkun (1987) ETV2s
Mida mõtleb mees, kel seljataga aastakümned teatriteed ning mida ütlevad ta sõbrad ja kolleegid? Saade valmis Karl Kalkuni 60. sünnipäevaks. 
20.15 mf Siin me oleme (1979) ETV2s
21.20 Lõpetamata saade (1990) ETV2s
21. veebruari õhtul 1990. aastal salvestati telemajas saadet, kus Karl Kalkun rääkis lõbusaid lugusid, mis juhtunud ligi nelikümmend aastat tagasi. Saate 23. minutil katkes näitleja jutt ja saabus lõplik vaikus ... Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja ja saatejuht Anne Tuuling.
21.45 telelavastus Leedi Windermere’i lehvik (1974) ETV2s
Oscar Wilde loo lavastas Raivo Trass. Osades Hans Kaldoja, Lembit Ulfsak, Karl Kalkun, Ago Saller, Jüri Karindi, Helle-Reet Helenurm, Ülle Ulla, Helle Pihlak (Meri), Salme Reek jt. Lavastuse kunstnik on Helge Uuetoa, operaatorid Tõnu Heinmaa, Rein Spulge, Peep Laansalu, toimetaja Veronika Kruus.
23.40 lf Tätoveering (1977) ETV2s
Armastuslugu, mille tegevus toimub 1930. aastate Eestis. Lavastaja Peeter Simm, operaator Arvo Iho. 

TEATER KINOS

London National Theatre’i „Kaheteistkümnes öö“
Otseülekanne neljapäeval, 6. aprillil kell 21.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Laev on jooksnud kaljudele. Viola uhutakse kaldale, ent tema kaksikvend Sebastian on kadunud. Naine otsustab omapead hakkama saada ja asub uut maad uurima. Nii saab alguse segiaetud inimeste ja vastuseta armastuse keeris. Olivia ja Orsino lähedal asuvas kodus möllavad kired. Hullus on kaasa haaranud isegi Olivia jäiga majapidajanna Malvolia. Seal, kus armastuse toiduks on muusika ja keegi pole see, kes ta näib olevat, on kõik võimalik. Rõõmurohke uue lavastuse lavastajaks on Simon Godwin (NT Live: „Man and Superman“, NT Live: „The Beaux’ Stratagem“) ning muundunud Malvoliana astub üles Tamsin Greig („Friday Night Dinner“, „Black Books“, „Episodes“). Osatäitjate hulgas on Daniel Rigby („Flowers“, „Jericho“), Tamara Lawrence („Undercover“), Doon Mackichan („Smack the Pony“) ja Daniel Ezra („The Missing“, „Undercover“).

Moskva Suure Teatri „Meie aja kangelane“
Otseülekanne pühapäeval, 9. aprillil kell 18.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. „Antagu mulle kõik ja ikka on vähe.“ Etendus põhineb Mihhail Lermontovi kirjandusteosel, millest on valitud peakangelase poolt toime pandud kolm südantlõhestavat reetmislugu. On siis Petšorin tõesti kangelane? Või on ta mees nagu iga teine? Seda traagikast ja poeesiast tulvil tuliuut Juri Possohhovi lavastust saab näha vaid Suures Teatris. 

TEATER RAADIOS

Karl Kalkuni 90. sünniaastapäeva puhul
Laupäeval, 8. aprillil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: György Sos „Kingade laul“
Poeetilises ja elujaatavas kuuldemängus põimuvad peategelase sisemõtted, tema kutsumus ning ümbritsev argipäev. Meest tänavanurgal mängib südamliku elujaatusega näitleja Karl Kalkun (1927 – 1990). Teistes osades Õie Maasik, Aksel Orav, Irja Aav, Tõnu Aav, Ester Pajusoo ja Aasa Käsi. Tõlkinud Tiiu Kokla. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. 
Raadioteater 1970

Pühapäeval, 9. aprillil kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Ardi Liives „Kättemaks“
Karin ei suuda otsustada, kas jätta oma mees maha. Ootamatult saabub külla võõras mees ja kõigi kolme elu muutub. Osades Eneken Priks-Aksel, Ago Saller ja Tõnu Aav. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Aino Lauri. 
Helisalvestatud 1972. aastal

Pühapäeval, 9. aprillil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Francoise Sagan „Äraaetud hobune“ 
Vaimukas komöödia armuavantüüridest ja ootamatult puhkevatest ehtsatest tunnetest. Kõik kuuldemängus osalevad naisnäitlejad on märtsi- ja aprillikuu sünnipäevalapsed! Osades Aarne Üksküla, Ita Ever, Eneken Priks-Aksel, Urmas Kibuspuu, Jüri Krjukov, Ülle Kaljuste, Aare Laanemets ja Margus Lepa. Tõlkinud ja raadiole seadnud Lydia Mölder. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Malle Simmon. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits.  
Raadioteater 1981