Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

14.-16. veebruaril toimuvad Viljandis XVIII tudengite teatripäevad

04.02.2020 16:22

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid korraldavad 18. korda tudengitele suunatud teatripäevade festivali. Rahvusvahelised tudengite teatripäevad toimuvad 14.-16. veebruaril 2020 Viljandi linnas ning etendusi antakse nii Viljandi Kultuuriakadeemia Black Boxis kui ka esmakordselt lähedal asuvas hubases baaris Pööning. Tegemist on Eestis ainukese nii suuremahulise festivaliga, kus saavad esineda rahvusvahelised kui ka kodumaised tudengite harrastusteatrite trupid.
 
Festivali raames annavad etendusi kokku 6 teatritruppi nii Eestist kui ka välismaalt.
Eesti tudengitest on laval Tal-Techist pärit trupp T-Teater, kes astub sellel aastal ülesse nende endi omaloomingulise tükiga. Samuti astub ülesse improteatritrupp Ruutu10, kes on oma unistust trupina väljendanud nii: "Meil on unistus, et ühel päeval on Eestis kool ja teater, mis keskendub improle ja annab inimestele võimaluse lõõgastuda ning naerda kogu südamest." Lisaks astub esmakordselt festivalil üles ka Tsirkusestuudio Folie grupp Lost D, kes on tsirkusetrenni teinud juba 10-12 aastat.

Välismaalt on gruppe tulemas kolmest erinevast teatrist. Leedut esindavad Kinetic Theatre Troupe'ist pärit näitljejad. Põhjanaabritest on kohal Helsingi Kellariteatteri ning Ylioppilasteatteri noored. 
 
Tudengite Teatripäevadel on võimalik end kostitada ka kvaliteetse huumoriga. Esimest korda festivali ajaloos on soovijatel võimalus näha Comedy Estonia'st pärit noori koomikuid, kellest võibolla enne ei ole kuulnudki, aga kelle tõusu on alates festivalist hea jälgida. Lisaks noortele on võimalik kuulda ja näha juba tuntud koomikuid. 
 
Esinenud truppidele annab tagasiside vaba- ja elukutselistest näitlejatest koosnev žürii ehk Kolm Tarka. Festivalil ei valita välja parimat, küll aga selgitab publikum välja oma lemmiku. 
 
Tudengite teatripäevad on tudengitele suunatud festival, kus esinevad üliõpilastest teatritrupid erinevatest linnadest ja riikidest. Tudengite Teatripäevad toimusid esmakordselt 2003. aastal Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilaste eestvedamisel ning on sellest alates toimunud iga aasta veebruarikuus.
 
Etendused on külastajatele tasuta.
Rohkem infot leiab festivali lehelt: https://www.facebook.com/ttpfestival


Martin Kalm
Tudengite Teatripäevade pressijuht
53411768