Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

13. juunil esitletakse Ellen Liigeri 100. sünniaastapäevale pühendatud raamatut “Ma tahan mängida!”

05.06.2018 15:33

Kolmapäeval, 13. juunil kell 16.00 esitletakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis arhiivitrükiste sarja ELAVIK XX raamatut. Raamat pealkirjaga "Ma tahan mängida!" ilmub näitleja Ellen Liigeri 100. sünniaastapäevaks. 

Raamatu sisuks on teatriteadlase Karin Kase intervjuud Ellen Liigeriga, mis on tehtud aasta jooksul enne näitlejanna surma. Intervjuudes räägib ta tööst lapsnäitlejana, teatriteest ja kolleegidest Estonias, Draamateatris ja Vanemuises. Intervjuusid on täiendatud teiste allikatega muuseumi arhiivist.

Raamatu koostaja on Simmo Priks, eessõna on kirjutanud Anne Tuuling. Sarja kujundaja on Kadi Pajupuu, väljaandjaks SE&JS kirjastus. 

Ellen Liiger (26. juuni 1918–4. august 1987) oli laval lapseeast kuni elu lõpuni. 1924–1931 tegi ta lapsnäitlejana kaasa Estonia lavastustes. 1938. aastal asus ta koos Voldemar Panso, Ilmar Tammuri jt õppima konservatooriumi lavakunstikooli. Lõpetamise järel, 1941. aastal sai Liigerist aastakümneteks Eesti Draamateatri näitleja. 1960–1966 töötas ta näitlejana Vanemuise teatris. Ellen Liiger oli ka hinnatud teatripedagoog. Ta oli Tallinna Pioneeride Palee näiteringi esimene juhendaja, hiljem juhendaja Tartu Ülikooli klubi näiteringis ning õppejõud Tallinna Pedagoogilises Instituudis. 

Eesti Teatri-ja Muusikamuusemi raamatusari ELAVIK põhineb muuseumi kogudes olevatel ajaloolistel arhiivmaterjalidel. Need raamatud pakuvad lugejale kõige autentsematel allikatel põhinevat muusika- ja teatrilugu. 

Sissepääs esitlusele on tasuta.