Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

13. augustil esitletakse Tõnu Kilgase elulooraamatut

03.08.2022 15:16

13. augustil 2022 kell 17 toimub Vanemuise teatri suure maja fuajees Tõnu Kilgase elulooraamatu "Peaasi, et oleks kirge!" esitlus. Majas, kus algas ka Tõnu teatritee, räägitakse lõbusaid lugusid tema säravast elust ja lauldakse laule, mida Tõnule meeldis laulda. Raamatu autor Ellen Kilgas räägib raamatu saamiseloost ning vastab küsimustele.

"Tõnu Kilgas oli mees, kes kandis alati välja fraki ja viimseni lihvitud soengu koos hästi valitud parfüümiga. Ta oli mees, kes võis niita vikatiga päikese kuumuses muru, praadida kruustangide vahele keeratud triikraual muna, parandada katust ja keeta moosi. Ta oli mees, kes kõndis omapäi, kuid kes janunes armastuse järele. Mees, kelle hinge sügavamad kihid on seni jäänud enamusele varjatuks. Ta oli oma aja mänguline, ent kirgas fenomen, kes oli armastusväärne, vastuoluline, hirmuäratav, kirglik, kättesaamatu ja jääv," kirjutab autor Ellen Kilgas. "See on lugu mehest, kelle süda kuulus jäägitult vaid teatrile ja muusikale. See on raamat, mis räägib nüanssiderohke loo minu isast, Tõnu Kilgasest. Loo, nagu mina seda mäletan ja tean, ausalt, ülistamata ja ilustamata. See raamat on südamlik ja värvikas ülevaade ühest humoorikast ja tembutavast poisiklutist, noorest kirglikust muusikust ja artistist, romantilisest, töökast ja andekast mehest ning tema edust ja eksimustest. Tõnu Kilgas kui sümbol Eesti teatrimaastikul on vaid üks pisike osa tema märkimisväärsest ja säravast elust, tema panusest Eesti teatriellu ja sellest, mida ta inimestele tähendas."

Maiuspalaks jagavad raamatus naljakaid lugusid Tõnuga ka ta sõbrad, kolleegid ja lavapartnerid Egon Nuter, Sepo Seeman, Madis Milling, Raivo E. Tamm, Ain Mäeots, Anne Paluver, Ivo Eensalu, Marika Korolev-Pihelpuu, Eero Spriit, Ülla Millistfer, Pirjo Levandi, Urmas Lattikas, Nele-Liis Vaiksoo, Väino Puura, Margit Saulep, Andres Dvinjaninov, Kaili Närep, Anti Kobin, jt.

Tõnu Kilgas oli värvikas karakter nii laval kui elus, seega on raamatus ka üle 300 pildi, millest enamik on esmakordselt avalikkuse ees.

Allikas: raamatud.postimees.ee