Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

13.-14. maini on EKA Galeriis avatud stsenograafiatudengite näitus “Ekspeditsioon Narva”

09.05.2022 12:05

Reedel, 13. mail 2022 kell 12:00 avatakse EKA Galeriis stsenograafiatudengite näitus "Ekspeditsioon Narva". Näitus on avatud kaks päeva. 

Sündmus Facebookis

Meistriklass "Ekspeditsioon Narva" toimus veebruaris 2022, kus osalesid eesti, prantsuse, leedu ja soome tudengid.

Retk sisaldas ekskursiooni Narva ajalukku, kujundliku mõtte seminari, kohaspetsiifilist tööd endistes Kreenholmi ja Baltijetsi tehastes ja pop-up näitust meistriklassi lõpus. Mõned märksõnad, millega tegelesime on JÄLG, MÄLU, AEG, ARHIVEERIMINE. Nüüd näitame Narvas loodud maailmu Tallinnas.

-
EKA stsenograafia professor Ene-Liis Semper workshopist: "Narva on üks veidra ajalise nihkega linn. Lisaks kunagisele barokk-linnale, mis on tänaseks täiesti kadunud, on seal ju ka vanad tööstushiilguse jäägid, mis moodustavad tänases pandeemilises-kokkutõmbuvas maailmas kummalisi ja uurimist väärivaid maastikke. Seega, see ongi sõna otseses mõttes ekspeditsioon. Me läheme Narva, me uurime kohalikke olusid, me töötame kohapetsiifiliste installatsioonide või videote kallal ning teeme kokkuvõtted."

-
Osalevad kunstnikud (EKA stsenograafia): Kristel Zimmer, Anita Kremm, Linda Mai Kari, Liisamari Viik, Kadri Joala, Joel Väli, Marto Mägi, Heleen Rahel Ojasalu, Ere Lee Kama