Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

12. märtsil toimub Luule Epneri “Mängitud maailmad” esitlus

26.02.2019 13:57

Teisipäeval, 12. märtsil kell 15.00 esitleb TLÜ humanitaarteaduste instituudi eesti kirjanduse dotsent Luule Epner oma Eesti Kultuurkapitali esseistika aastapreemiale nomineeritud monograafiat "Mängitud maailmad". Üritus leiab aset Tallinna Ülikooli ruumis M-648 (Uus-Sadama 5, VI korrus).

Kirjandus- ja teatriuurija, TÜHI eesti kirjanduse dotsendi Luule Epneri monograafia "Mängitud maailmad" (2018) vaatleb eeskätt kahe eesti kultuuri suurkuju loomingut: Madis Kõivu filosoofilisi, teatritõrksa poeetikaga näidendeid ning Mati Undi mängulisi teatrilavastusi.

Raamat sisaldab ka peatükke Nikolai Baturini draamaloomingust ning Tiit Ojasoo esimestest lavastustest, sh teatri NO99 esimese hooaja töödest. Liigutakse teatri ja (draama)kirjanduse vahel, püüdes välja valgustada nende omavahelisi seoseid ja suhteid.

Monograafia keskseteks mõisteteks on fiktsionaalne maailm ja mäng. Neile on pühendatud raamatu esimene peatükk, kus on muu hulgas arutluse all küsimus, kuidas kujutluslikke maailmu teatrilaval mängu kaudu ehitatakse ja kuidas vaataja neid tajub. Madis Kõivu ja Nikolai Baturini näidendite eritluses on fookuses nende maailmalikkus, kuna Mati Undi ja Tiit Ojasoo režii juures nihkub rõhk rohkem mängulistele lavastamisstrateegiatele.

Monograafia ilmus asutustevahelises humanitaarteaduslike monograafiate sarjas "Heuremata" ja on 2018. aasta Eesti Kultuurkapitali esseistika aastapreemia nominent.

Korraldab humanitaarteaduste instituudi eesti keele ja kultuuri suund.