Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

12. märtsil toimub kuuldemängu “Klarissa kirjad” ühiskuulamine ja vestlusring

02.03.2018 15:25

Raadioteater korraldab oma 90. sünnipäeva aastal avalikke ühiskuulamisi ja kohtumisi kuuldemängude tegijatega. Kuuldemängu kuulamine on väga isikliku kujutlusruumi loomine, aga kui kuulame sõbralikus ringis koos, siis saame kujutlusi jagada ja vahetada.

Ühiskuulmiste sarja II üritus toimub 12. märtsil kell 18.00 Uudistemaja pressisaalis, Kreutzwaldi 14. Esiettekandele tuleb Tiit Palu kuuldemäng "Klarissa kirjad". Kuulajatega kohtuvad vestlusringis dramaturg-lavastaja Tiit Palu, näitlejad Piret Laurimaa ja Sepo Seeman. Kuuldemängu helirežissöör on Külli Tüli.

"Klarissa kirjad" sündis Pärnu Suveteatris, lavastust mängiti Pärnu jahtklubi purjekakuuris. Vaadates saime aru, et see lugu sobib oma stiililt ja laadilt imehästi Raadioteatrisse. See äratundmine viis Tiit Palu esimese kuuldemängulavastuseni. 

"Klarissa kirjad" on ehe armastuslugu, mis põhineb päris elul. Klarissa ja Elmar abiellusid Eesti Vabariigis pisut enne riigipööret 1940. aastal. Sõda lahutas nad aastakümneteks. Elmar viidi Siberi vangilaagritesse, Klarissa koos pisipojaga jõudis Kanadasse. Tänu väsimatule lootusele ja oma eluõnne eest võitlemisele sai perekond viimaks jälle kokku. Sellest armastusloost on säilinud kirjad, päevikud, dokumendid, mälestuskillud ja nendest võrsus Tiit Palu näidend. 

"Klarissa kirjad" jõuab raadiokuulajateni 24. märtsil, küüditamise aastapäeva eelõhtul.

Raadioteatri avalike kuulamiste sarjas on sel aastal kavas veel Gert Kiileri "Eradetektiiv ERF", EMTA lavakunstikooli 29. lennu lavakava "Ratsukäik", mis on valminud Peeter Mudisti tekstide põhjal ja Andres Noormetsa kuuldemängud.

Sissepääs on vaba. Kohtade arv on piiratud ja seepärast palume osalejatel registreeruda aadressil [email protected]