Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

12. aprillil toimuva teemapäeva teater|raadio peaesinejaks on Alison Hindell BBC-st

16.03.2017 14:00

12. aprillil algusega kell 10.00 toimub ERRi uudistemaja I stuudios (Kreutzwaldi 14) Eesti Teatri Agentuuri teemapäev, mis kannab sel korral pealkirja teater|raadio. Üritust korraldatakse koostöös ERRi Raadioteatri ja Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendusega. Teemapäeva eesmärgiks on tõsta raadioteater kui äärmiselt oluline kultuurifenomen fookusesse ning arutleda raadiodraamat puudutavate küsimuste üle, mis ammu vastuseid vajavad. Päeva kulgemist juhib Andres Noormets.
 
teater|raadio peaesinejaks on Euroopa suurima, BBC raadiodraama osakonna juht Alison Hindell, kes on lavastanud üle 260 kuuldemängu ning pälvinud nende eest rohkelt auhindu. Eelmisel aastal tegi ta koostööd eestlastelegi tuttva maailmakuulsa lavastaja Robert Wilsoniga, kellega ühes loodi mitmekeelne raadiolavastus „Paabeli torn“. Enne BBC-id töötas Hindell Kuninglikus Shakespeare’i Kompaniis. Teemapäeval kõneleb ta oma tööst BBC-is ning Euroopa raadiodraama hetkeseisust ja tulevikuperspektiividest.
 
Teiseks teater|raadio välisesinejaks on Esko Salervo, Yleisradio programmijuht ja tunnustatud soome näitekirjanik. Salervo on ka 2016. aastal Vanemuises esietendunud Andres Noormetsa lavastuse „Othello“ lavastusdramaturg. Teemapäeval võtab ta vaatluse alla eesti ja soome keele struktuurist lähtuvad dramaturgilised iseärasused, mis siinse (raadio)draama Euroopa kontekstis eriliseks muudavad.
 
Kuulata saab ka ettekandeid eesti raadioteatri ajaloost (Pille-Riin Purje), erinevatest fiktsionaalse ruumi loomise võimalustest (Sven Karja) ja kuulamispsühholoogiast (Avo-Rein Tereping). Samuti on publikul võimalus arutleda põletavate teemade üle vestlusringis (Jaanika Juhanson, Tambet Tuisk, Aare Toikka ja Jakob Rosin) ning näha live’is kuuldemängu montaažiprotsessi (Andres Noormets ja Külli Tülli).
Üritus on tasuta, huvilistel palume ennast eelnevalt registreerida aadressil https://docs.google.com/forms/d/1UdhzFNjtnsJPw696GJYY2CvY-eInirYUEigPrxv25EM/edit.
 
Samal õhtul tähistab Raadioteater 89. sünnipäeva ja antakse üle Raadioteatri 2016. aasta näitlejapreemia.
 
Lisainfo
Eesti Teatri Agentuur
info@teater.ee
6282 342