Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

11. juuni “La traviata” etendus Estonias üllatab külalissolistide debüüdiga

11.06.2014 11:08

11. juuni „La traviata“ etendus Estonias üllatab ooperigurmaane kahe noore külalissolisti debüüdiga Rahvusooper Estonia laval. Violetta osas esineb Marie Fajtova Praha Ooperiteatrist ja Alfredo rollis on laval Raimonds Bramanis Läti Rahvusooperist. Etendust dirigeerib Risto Joost.

Marie Fajtova
Sopran Marie Fajtova õppis Praha Konservatooriumis klaverit (1992–98) ja seejärel laulmist prof. Jiří Kotouči lauluklassis (1998–2003). Praegu täiendab ta end Nancy Henningeri meistriklassides. 1994 võitis ta Bedřich Smetana klaverikonkursi. Kümme aastat hiljem oli ta Dvořáki nimelise rahvusvahelise lauluvõistluse finalist, saades võimaluse esineda Praha Sümfooniaorkestriga. Hooajal 2005/06 oli ta Pilsenis J. K. Tyl teatri solist, lauldes Norinat Donizetti „Don Pasquales“ ja Fiordiligit Mozarti „Cosķ fan tuttes“. Alates hooajast 2007/08 on ta Praha Ooperiteatri solist. Tema repertuaari kuuluvad Violetta (Verdi „La traviata“), Mozarti Donna Elvira („Don Giovanni“), Susanna („Figaro pulm“) ja Pamina („Võluflööt“), Frasquita (Bizet’ „Carmen“), Barče (Smetana „Suudlus), Despino (Martinů „Kreeka kirg“), Nedda (Leoncavallo „Pajatsid“), Lauretta (Puccini „Gianni Schicchi“), Serpina (Pergolesi „Teenija-käskijanna“) jt. Olulisel kohal tema repertuaaris on barokk-muusika. 

Tenor Raimonds Bramanis on lõpetanud Jāzeps Vītolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia (2007) ja täiendab end prof. Paolo De Napoli meistriklassides. Raimonds Bramanis debüteeris Läti Rahvusooperis Papagenona Mozarti „Võluflöödis“ (2008). Enne pöördumist tenorirepertuaari juurde, laulis ta baritonirolle Belcoret (Donizetti „Armujook“) ja Masettot (Mozarti „Don Giovanni“). Hooajal 2009/10 alustas Raimonds Bramanis tenorirepertuaari laulmist Ismaele rolliga Verdi „Nabuccos“ ja Macduffiga „Macbethis“.  2010. aasta augustis laulis ta esmakordselt Alfredot „La traviatas“. Lisaks Läti Rahvusooperi lavale on ta laulnud Theater Magdeburgis Saksamaal ja Smetana kontserdisaalis Tšehhis. 


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia