Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

11.-14. oktoobril toimub Tartus rahvusvaheline sõltumatute ja üliõpilasteatrite festival A-Festival

18.09.2018 09:53

Tartu Üliõpilasteatri ja kunstilise juhi Kalev Kudu eestvedamisel toimub taas rahvusvaheline sõltumatute ja üliõpilasteatrite festival A-Festival, 11.-14.oktoobril Tartus. VII rahvusvaheline A-Festival toob Tartusse omanäolisi etendusi Lätist, Valgevenest, Gruusiast, Belgiast, Taanist ja Bulgaariast. 

Tänavune aasta tõotab tulla kaasahaarav ja närvekõditav. Esimesel päeval avastatakse Gruusia kummituslinnade kohta (Poti Valterian Gunia riiklik professionaalne teater), mis dokumentaalteatri stiilis jutustab lugu hukule määratud või juba surnud linnadest nagu Pompei, Oradour-Sur-Glane, Pripyat (Tšernobõl), Detroit ja Neftegorsk. Hävitusprotsessid on käigus, kuid kas kummituslinnade teket on võimalik peatada? Samuti on kavas ka Bulgaari South-West Ülikooli teater "Neofit Rilski" etendus Tšehhovi ainetel põhinedes teatriklassiku kahel teosel "Karu" ja "Ettepanek". Vaatemänguline etendus toob palju äratundmisrõõmu ning naeru, näidates inimeste jagelusi ebaoluliste asjade üle, mil võiks tunda rõõmu oluliste hetkede üle.

Festivali teine päev toob endaga interdistsiplinaarse loeng-etenduse "KUI", mis kaasab vaatajat düstoopilisele rännakule, kus püstitatakse küsimused nagu, mida sa teeks, kui sa saaks valida, kuhu sa sünnid, kui kaua sa elad ning valida, milliste inimeste ümber sa elad? Etendus on kunstiteos, kus on segatud kokku nii teadusetendust, installatsiooni ning loeng-etendust, kus osalejad saavad valida 4 erineva stsenaariumi vahel ning olla ka kõrvaltvaataja või peaosalise rollis.

Laupäeval, festivali kolmandal päeval, on kavas etendused Belgiast ja Valgevenest ning festivali viimasel päeval Läti Ülikooli tantsulavastus "Stopp", mis on lustakas ja nooruslik vaatlus omavahelistesse suhetesse. Festivali grand finale toob publiku taas koju, nullteatri etendusele "Hauakaevaja".

A-Festival annab võimaluse saada osa erilistest teatrielamustest, mida pakuvad nelja mitmepalgelise päeva jooksul rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalsed ja harrastusteatrid!

Lisainfo ja festivali programm: https://www.facebook.com/tytafestival/

Kontakt:
Kalev Kudu
kunstiline juht
+372 55696846