Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

10. veebruaril algab rahvusooperi festival “Eesti teater “Estonias””

09.02.2018 14:22

10. veebruaril algab Rahvusooperis Estonia festival "Eesti teater "Estonias"", mis toob lavale parima valiku eesti autorite teostest. Estonia teater, mis on vanem kui Eesti riik, ja mänginud olulist rolli nii riigi kui ka eestluse püsimajäämises, on suurepärane koht juubeli tähistamiseks.

Festivali avapäeval, 10. veebruaril on kavas Eino Tambergi romantiline ooper "Cyrano de Bergerac", kus peaosades Rauno Elp, Kadri Kipper, Mehis Tiits ja Jassi Zahharov. Dirigeerib Aivo Välja. 11. veebruaril on taas laval Toomas Eduri/Tauno Aintsi ballett "Modigliani – neetud kunstnik", peaosades Anatoli Arhangelski ja Alena Shkatula. Dirigeerib Lauri Sirp.

12. veebruar on klassikalise muusika austajate päralt – kammersaali hubases kohvikus kõlab kontsert "Kodumaine viis – Eesti Vabariik 100", mis pakub kuulamiseks Eesti heliloojate kammermuusikat rahvusooperi parimate interpreetide esituses. Esinevad Heli Veskus, Helen Lokuta, Jassi Zahharov, Priit Volmer, Lisa Kawasaki, Edmunds Altmanis, Andrus Haav, Mart Laas, Ivo Sillamaa ja Tarmo Eespere. Kõlavad Heino Eller, Artur ja Villem Kapp, Juhan Aavik, Konstantin Türnpu, Mart Saar, Edgar Arro, Eino Tamberg, Heino Eller, Ester Mägi, Erkki-Sven Tüür, Arvo Pärt jpt.

14., 15. ja 16. veebruaril on külalisena publiku ees armastatud solist Ain Anger. Kahel päeval saab teda kuulataWagneri romantilises ooperis "Lendav hollandlane" ja lavale astub ta ka  festivali kõrghetkel 15. veebruaril, kui peetakse tõelist "Eesti pidu".  

14. veebruaril on "Lendava hollandlase" peaosades Rauno Elp, Ain Anger, Aile Asszonyi ja Mati Turi, kes tähistab etendusega oma 50. sünnipäeva. 16. veebruaril on Senta rollis Heli Veskus. Mõlemat etendust dirigeerib Jüri Alperten. 

"Eesti peol" 15. veebruaril kohtuvad laval Lembitu, Saare Juhan, Olav, Erna, Cyrano, Kratt ja paljud teised eestlaste kultuuriloos olulised omanäolised tegelased, keda kehastavad Kadri Kipper, Kristel Pärtna, Janne Ševtšenko, Heli Veskus, Helen Lokuta, Reigo Tamm, Mehis Tiits, Mati Turi, Rauno Elp, Jassi Zahharov ja Ain Anger. Libreto on kirjutanud Wimberg, lavastaja on Marko Matvere ja dirigeerivad Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp ning Kaspar Mänd. Ligi kaks tundi kestval vaheajal ootab külastajaid soe söök, hea jook ning elav muusika teatri saalides ja kohvikutes. Üles astuvad Väikeste Lõõtspillide Ühing, Juhan Uppin ja Audru Jõelaevanduse Punt.
 
Järgmine nädalavahetus on perede päralt. Pisemaid teatrikülastajaid lõbustab Raudmäe/Vinteri muusikal "Pipi Pikksukk" ning eestluse ja iseseisvuse üle paneb mõtlema Rasmus Puuri ooper "Pilvede värvid"

Festivali lõpetavad Lindgreni/Wimbergi/Aintsi muusikal "Karlsson katuselt" ning äsja esietenduseni jõudnud Manfred MIMi ooper "Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas"

15. veebruaril avatakse I rõdu galeriis näitus "Waba riigi daamid", mille on koostanud Jaak Jõekallas ja kujundanud Alisson Kruusmaa.

Kava: 

L 10 kell 19.00 CYRANO DE BERGERAC E. Tambergi ooper
P 11 kell 17.00 MODIGLIANI – NEETUD KUNSTNIK T. Eduri/T. Aintsi ballett
E 12 kell 19.00 KODUMAINE VIIS – EESTI VABARIIK 100Rahvusooper Estonia kammersaalis
K 14 kell 19.00 LENDAV HOLLANDLANE R. Wagneri ooper Külalisena Ain Anger
N 15 kell 19.00 EESTI PIDU Kontsertlavastus tantsu ja õhtusöögiga Estonia teatris Külalisena Ain Anger 
R 16 kell 19.00 LENDAV HOLLANDLANER. Wagneri ooper Külalisena Ain Anger
L 17 kell 12.00 PIPI PIKKSUKK Ü. Raudmäe/Ü. Vinteri muusikal
L 17 kell 19.00 PILVEDE VÄRVID R. Puuri ooper
P 18 kell 17.00 KRATTE. Tubina ballett
T 20 kell 12.00 KARLSSON KATUSELT A. Lindgreni/Wimbergi/T. Aintsi muusikal
K 21 kell 19.00 EESTI AJALUGU. EHMATUSEST SÜNDINUD RAHVAS M. MIMi ooper
N 22 kell 19.00 KRATTE. Tubina ballett

Estonia teatri kassa avatud T–P 11–19, info 683 1210, [email protected].
Piletid müügil ka Piletimaailmas.

Lisainfo: 
Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
tel. +372 683 1242