Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

10. nädal | teater teles, kinos ja raadios

06.03.2017 12:56

2017 | 10. nädal 

Esmaspäeval, 6. märtsil
21.35 Plekktrumm: Mari-Liis Lill ETV2s
Endla teatris on värskelt esietendunud dokumentaalne lavastus „Väljast väiksem kui seest“, mis uurib, kuidas ühiskonnas üksteise erinevustega toime tulla. Kui palju inimesi mahub ühele lavale?
22.20 mf Tõrksa taltsutus (Itaalia, USA 1967) ETV2s
Itaalia draama- ja ooperilavastaja Franco Zefirelli ekraniseering William Shakespeare’i kuulsa komöödia ainetel. Peaosades Richard Burton ja Elizabeth Taylor.

Teisipäeval, 7. märtsil
21.40 OP ETVs
Kaido Kirikmäe tõi Paidesse uut hingamist ja ambienti. Sittowi saaga jätkub: jäljed viivad Taani kuningani. Elina Purde astub rollist välja. Kinolinal uhkeldavad aga kuumad mehed. 
21.55 mf Stiilipidu (2005) ETV+
Iga inimene teab või vähemalt aimab, et temas on palju minasid. Kostüümi valides tõstab ta ühe neist esile. Alice, Ada ja Jana on kolm kolleegi ning sõbrannat, kes ei kavatse jääda pärast koondamist niisama istuma. Ühiste jõududega luuakse kostüümilaenutus. Inimeste riietamise kõrval teevad naised ka midagi unikaalset: avavad nende olemust ja ergutavad fantaasiaid. Režissöör Peeter Urbla, peaosades Maarja Jakobson, Anne Reemann ja Evelin Pang.
 
Reedel, 10. märtsil
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+ 
21.35 teatriõhtu sugu: N (2016) ETV2s
Lavastus, mis räägib naiseks olemise ilust ja valust. Läbi huumori ja isiklike kogemuste. See on kõigile neile, kes arvavad, et feministid on kurjad ja karvased. Ja nii meestele kui naistele, kes on ise feministid, seda võib-olla veel endale teadvustamata. Teksti autorid ja osatäitjad Mari-Liis Lill, Hilje Murel, Ursula Ratasepp, Evelin Võigemast. Dramaturg ja kaasautor Maria Lee Liivak. Lavastuslikuks tervikuks seadnud Priit Võigemast ja Henrik Kalmet.

TEATER KINOS

London National Theatre’i „Hedda Gabler“
Otseülekanne neljapäeval, 9. märtsil kell 21.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Värskelt abielus. Juba igavlemas. Hedda ihkab vabadust ... Just mesinädalatelt naasnud Hedda ja Tesmani suhe on probleemide küüsis. End lõksu püütuna tundev, ent siiski vankumatu meelega Hedda püüab end ümbritsevaid inimesi oma käpa all hoida, tema maailm aga laguneb koost. Tony auhinna võitnud lavastaja Ivo van Hove („A View from the Bridge“) naaseb National Theatre Live kinolinale Ibseni meistriteose kaasaegse kohandusega. Nimiosas Ruth Wilson („Luther“, „The Affair“, „Jane Eyre“).

The Metropolitan Opera „La Traviata“
Otseülekanne laupäeval, 11. märtsil kell 19.55 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan, kordused pühapäeval, 12. märtsil kell 12.00 ja teisipäeval, 21. märtsil kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Sonja Jonceva toob esmakordselt Met-i otseülekande vahendusel publikuni oma tunnustatud rollisoorituse kurtisaan Violetta Valéryna, tema armukese Alfredona astub üles tõusva tähena silma paistev ameerika tenor Michael Fabiano. Alfredo hukkamõistva isa Giorgio Germonti rolli eest on Thomas Hampson pälvinud mitmekordse tunnustuse. Willy Deckeri lavastust dirigeerib San Francisco Ooperiteatri muusikaline juht Nicola Luisotti. Giuseppe Verdi kolmes vaatuses ooper, mis on kirjutatud Francesco Maria Piave libretole Alexandre Dumas’ noorema draama „Kameeliadaam“ järgi esietendus 6. märtsil 1853 Veneetsias. Tegemist on viimase pooleteise sajandi jooksul kõige rohkem esitatud ooperiga (ka Eesti teatrites).  

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 11. märtsil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Heidi Sarapuu „Au hind“
Kuuldemäng Eduard Vilde elust Kopenhaagenis 1912. aastal. Osades Tõnu Aav, Haide Männamäe. Melberg, Taavi Teplenkov, Eva Vilt-Malleus, Heino Seljamaa, Ain Lutsepp, Heino Seljamaa, Jan Uuspõld. Režissöör Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külli Tüli. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1998

Pühapäeval, 12. märtsil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Jaan Kross „Taevakivi“
Kultuurilooline fantaasia eesti keele ja meele arengust kahe eri põlvkonna suurmehe kohtumishetkel.  Jaan Krossi romaani põhjal raadiole seadnud ja lavastanud Einar Kraut. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. Osades Veikko Täär, Katrin Saukas, Aarne Üksküla, Angelina Semjonova, Jan Uuspõld, Helene Vannari, Külli Teetamm, Lembit Anton, Rudolf Allabert, Heino Torga, Tamur Tohver. Episoodides Tiina Rebane, Raul Õitspuu, Andres Kask, Janek Sarapson, Margo Teder, Tanel Saar. Kuuldemängus on kasutatud tsitaate K. J. Petersoni päevaraamatust ja K. J. Petersoni kolme saksakeelset luuletust Betti Alveri tõlkes. 
Raadioteater 1999