Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

10. juunil avatakse Sõltumatu Tantsu Laval Rene Kösteri installatsioon “Immanents”

04.06.2024 13:22

Pildil on roosad pilved ja laigud, nende vahelt paistab häguselt lamav inimene. Pildil on kirjas "IMMANENTS / Rene Kösteri installatsioon".

10. kuni 15. juunini 2024 on Sõltumatu Tantsu Laval avatud tantsu- ja etenduskunstniku Rene Kösteri installatsioon "Immanents", mis on osa üle-euroopalisest projektist Performance Art for the Next Generation (PANG). Installatsioon avatakse 10. juunil kell 16.00 ning jääb 11. kuni 15. juunini avatuks kell 11.00–18.00.

"Immanents" on jätk Kösteri ja kümne noore koostöös sündinud kvääriteemalisele lavastusele "Transcendentia", mis esietendus 17. oktoobril 2023 Sõltumatu Tantsu Laval. Publik on oodatud installatsiooni vaatama, aga ka panustama väljapanekus leiduvatesse elementidesse.

Kui transcendentia tähistab ladina keeles eksistentsi väljaspool tavapärast, füüsilist tasandit ning näeb jumalikkuse kogemist väljaspool materiaalset maailma, siis immanents on selle vastand. Ta tähistab kas isiku, maailma või meele piiridesse jäämise omadust. Immanentsuse õpetus märgib, et jumalik tasand hõlmab materiaalset maailma ning avaldub selles.

Installatsioon jätkab lavastuse temaatikaga, kuid pöörab eesmärgi tagurpidi. Plahvatuslik väljaelamine ja vabadusest vastuste otsimine muutub igaühele nüüd sügavuses kompimiseks ja iseendas uppumiseks. Päästerõngana ripuvad kõrgustest alla pastakas ja paber, kuhu end oma mõtetest päästa. 

Rohkem infot leiab Sõltumatu Tantsu Lava kodulehelt.

Foto: Sõltumatu Tantsu Lava