Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

1. novembril toimub Madli Pesti avatud loeng “Mis on loomeuurimus? 2.0”

24.10.2019 10:04

STL-i avatud loeng reedel, 1. novembril 15:00-16:30 
Eesti Kunstiakadeemias, ruumis A301 (3. korrusel)

Teiseks avatud loengu läbiviijaks on Madli Pesti teemaga "Mis on loomeuurimus? 2.0". See on järg eelmise hooaja loengule — ootame kõiki huvilisi! 

Loengud on kõigile tasuta ning neile ei ole tarvis ette registreerida.

Loeng "Mis on loomeuurimus?" tutvustab selle praktika olemust, selgitab termineid ja mõtiskleb loomeuurimuse eesmärkide üle. Loengus käsitletakse ka selle distsipliini ajaloolist kujunemist ning arutletakse loomeuurimuse mitmekesiste meetodite üle.

---

Sõltumatu Tantsu Lava jätkab ka uuel hooajal kunstnikelt head tagasisidet saanud uurimisresidentuuriga, mis pakub (tantsu)kunstnikele ja/või -uurijaile võimalust struktureeritult mõtestada ning artikuleerida oma liikumis- ja kunstnikupraktikat (artistic research, practice as research, movement research) või tegeleda uurimisteemaga, mis mingil põhjusel sahtlis oma aega ootab.

Uurimisresidentuuri raames toimub oktoobrist 2019 juunini 2020 regulaarselt kord kuus kohtumised, mis on tugistruktuuriks iseseisva uurimuse läbiviimisel. Residentuuri kohtumisi viivad läbi Maarin Mürk, Madli Pesti, Kai Valtna ning erinevad (välis)külalised.

Uurimisresidentuur 2019/2020 lisainfo: https://stl.ee/residents/uurimisresidentuur-2019-2020/

____________

Madli Pesti on lõpetanud Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetoolis doktoriõpingud uurimistööga "Poliitiline teater ja selle strateegiad Eesti ja lääne kultuuris" ning töötab EMTA lavakunstikoolis teadurina, kus koordineerib loomeuurimuslikku doktoriõpet. Teatriuurijana on Pesti uurimisalad nüüdisteater Eestis ja Euroopas, etendusuuringud ja postdramaatiline teater, loomeuurimus kui poliitiline ja dokumentaalne teatripraktika ning rakendusteatri erinevad vormid. Aastast 2002 tegutseb Pesti aktiivselt ka teatrikriitikuna.


Lisainfo: 
Kaisa Kattai
+372 56 482 744