Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

1. nädal | teater teles, kinos ja raadios

02.01.2017 15:49

TEATER TELES

Esmaspäeval, 2. jaanuaril
19.20 mf Ruudi (2006) ETVs
19.30 mf Supilinna Salaselts (2015) ETV2s
21.30 mf Kertu (2013) ETVs
23.25 mf Roosa kampsun (2014) ETV2s

Teisipäeval, 3. jaanuaril
11.05 Ideest aplausini. Tallinna Linnateater 50 ETV2s
13.15 Savoy ball 1 (1985) ETVs
Ago-Endrik Kerge Pal Abrahami samanimelise opereti järgi lavastatud muusikafilm. Kunstnik Liina Pihlak. Mängivad Elle Kull, Aarne Üksküla, Merle Talvik, Jüri Krjukov, Ülle Kaljuste, Urmas Kibuspuu, Ülle Ulla, Endel Pärn jt.
14.20 Savoy ball 2 (1985) ETVs
19.45 mf Röövlirahnu Martin (2005) ETVs

Kolmapäeval, 4. jaanuaril
12.15 Kaadris: Nukitsamees ETV2s
Armastatud lastefilmi valmimise lugusid meenutavad stsenarist ning lavastaja Helle Karis, operaator Ago Ruus, kaasstsenarist ja helilooja Olav Ehala, helikujundaja Enn Säde, Kusti osatäitja Ülari Kirsipuu ning Tõnu Kark (Mõhk). Kommentaar dokumentalistilt Peep Puksilt. Näeme „Nukitsamehe” võtteplatsil filmitud must-valgeid dokumentaalkaadreid, mis pärinevad Jaan Ruusi ja Peep Puksi filmist „Episood” (1980).
12.35 mf Nukitsamees (1981) ETV2s
13.25 Kõige õigem eestlane ETVs
Selgub kõige õigem eestlane! Tseremoonia viivad läbi Taavi Teplenkov, Tiit Sukk ja Andrus Kivirähk.
13.55 mf Teisikud (1982) ETVs
14.05 telelavastus Kunksmoor (1992) ETV2s
19.50 mf Arabella, mereröövli tütar (1983) ETVs
20.00 Kontakt: Elmo Nüganen ETV2s
22.35 Eternally. Charlie Chaplini laulud (2016) ETV2s
Charlie Chaplinit teatakse kui suurepärast filminäitlejat ja režissööri. Vähem teatakse aga seda, et ta komponeeris suurele osale oma filmidest muusika ise. Kõige paremini tuntakse ehk Chaplini lugu „Smile”, mis filmis „Modern Time” 1936 oli hoopis instrumentaalpala ja sai teksti aastaid hiljem. Sellest laulust tuligi mõte uurida, kas on veel laule, mida Chaplin on kirjutanud ja kas nendest oleks võimalik teha kontsert. Selgus, et materjali on palju ja nii saigi projekt alguse. Kontserdi kavva jõudis 15 laulu, mis said Swing’n’Joy Orchestra’le sobivad seaded. Lisavärvi annab orkestri Saku Mandoliinid väike koosseis. Solistide valikul sai otsustavaks Marko Matvere hea näitleja–laulja kooslus ja klassikalikku filmimuusika värvi lisab muusikaliartist Kelli Uustani. Tantsib Kristin Pukka ja kõike seda ilmestab liivakunstnik Madli Luuk. Kontsert on üles ehitatud tummfilmi formaadis ja lugude pealkirjad kuvatakse ekraanil vaheldumisi liivajoonistustega.

Neljapäeval, 5. jaanuaril
19.45 mf Veepomm paksule kõutsile (2004) ETVs
Marta ja Linda vanemad peavad ära sõitma ning lapsed usaldatakse tädi Una hoolde. Range Una saabumine purustab tüdrukute unistuse saada endale kutsikas. Kui nad peletavad vanatüdrukust tädi võimaliku kaaslase Ivo, algab tõeline kodusõda, kus lendavad ka veepommid. „Veepomm paksule kõutsile” valmis Eesti ja Läti koostöös ning tegelased kõnelevad eesti keeles. Varis Brasla lavastatud lennukas lastefilm tõepoolest arvestab väikese vaataja maailmaga. Piisavalt lihtne ja mänguline, võitis film just lastežürii auhinna mainekal Chicago festivalil.

Reedel, 6. jaanuaril 
19.35 mf Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus (2013) ETVs
Unises kuurortlinnas Haapsalus veedavad neli last ühiselt suvevaheaega. Ootamatult kistakse nad sündmustesse, mis said alguse 15. sajandil kohalikus piiskopilinnuses. Lastel tuleb lahendada keeruline kellaröövimüsteerium ja leida üles sajandeid kadunud olnud aare, mis sisaldab kulla valmistamise õpetust.
22.25 mf Libahundi needus (2005) ETV2s

Laupäeval, 7. jaanuaril
17.35 Suuri näitlejaid: Jan Uuspõld ETVs
Telelavastuses avab oma sisemaailma tõeliselt suur näitleja. Kunstniku hinges sädelevad tüvitekstid, salanipid ja viinerid. Sobilik õppematerjal noortele või lihtsalt vähem andekamatele näitlejatele. Autorid Jan Uuspõld, Karl Kermes, Erik Moora ja Mart Normet.

Pühapäeval, 8. jaanuaril
21.00 Tähelaev: Elle Kull ETV2s
22.15 mf Kahe kodu ballaad (1985) ETV2s
Kalju Saaberi samanimelise jutustuse alusel valminud kaheosalise filmi sündmustik algab 1940. aasta suvel ja lõpeb 1980. aastate keskel. Kõik selles on nähtud ühe naise silmade läbi: Maria Marmor oli 1940. aastal nooruke aktivist ja hilisem parteitöötaja, kelle elu lõpeb saatuse tahtel vanadekodus. Naine, kes võitles oma ideaalide nimel ja kaotas isiklikus elus peaaegu kõik, kannab kodutunnet ning kodusoojust endaga kaasas. Peaosas Elle Kull, režissöör-lavastaja Ago-Endrik Kerge, operaator-lavastaja Jüri Suurevälja, kunstnik-lavastaja Liina Pihlak, helilooja Tõnu Naissoo, režissöör Vilja Palm.

TEATER KINOS

Metropolitan Opera „Nabucco“
Otseülekanne laupäeval, 7. jaanuaril kell 19.55 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan, kordused pühapäeval, 8. jaanuaril kell 12.00 ja 19.00 Coca-Cola Plazas. „Nabuccot“, Verdi draamat iidsest Babülonist, dirigeerib emeriit-muusikadirektor James Levine, peaosas astub üles Plácido Domingo. Suurepärase rollisoorituse Nabucco kangekaelse tütre Abigaille’ina teeb Ljudmilla Monastõrska, Fenena rollis näeme Jamie Bartoni, Ismaelena Russell Thomast ja Dmitri Belosselski kehastab prohvet Zaccariat. „Nabucco“ on Giuseppe Verdi kolmas ooper, mille loomise epopöa algas 18 kuud enne esietendust. Verdi oli ooperi komponeerimist alustades 27-aastane ning ei tundnud alguses Temistocle Solera libreto vastu erilist huvi, kuniks ühel õhtul tekstiraamatu suvalisest kohast lahti lüües asus ta komponeerima. See ooper pani aluse Verdi patriootlikult meelestatud komponisti mainele. Teos on tuntud suurepäraste kooride ning Abigaille’i jõulise karakteri poolest.
 
TEATER RAADIOS

Oskar Luts – 130
Laupäeval, 7. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Oskar Luts „Kalevi kojutulek“
Puskar tahab ajamist, aga Pliuhkamil on puudu üks oluline toru. Siis kuuleb Pliuhkam uudist, et keegi Kalev pidada varsti koju käima tulema … Ja valitsus Tallinnas on ajutine! Osades Raivo E. Tamm, Külli Palmsaar, Anne Velt, Rednar Annus, Marika Korolev ja Tarvo Krall. Režissöör Tamur Tohver. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusika: Beep Shop Boys. 
Raadioteater 1994

Pühapäeval, 8. jaanuaril 2017 kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Jerzy Krzyston „Saatanlik sadu“
Vihma kallab. Varjualune on nii kitsuke, et sinna mahub vaid üks mees. Nii kohtuvad Kuiv ja Märg. Algab sõnelus. Kas dialoog on niisuguses situatsioonis üldse võimalik? Osades Urmas Kibuspuu, Jüri Krjukov ja Rein Roos. Tõlkinud Ruth Karemäe. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Malle Simmon. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits. 
Raadioteater 1980

Oskar Luts – 130 
Pühapäeval, 8. jaanuaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Oskar Luts „Kapsapea“
Kui Pliuhkam väljanäitusest kuuleb, tahaks tema ka sinna midagi viia, saaks viis rubla ja kiitusekirja. Osades Vanemuise näitlejad Leopold Hansen, Hilda Sooper, Ludmilla Tarm, Benno Mikkal, Elsa Ratassepp, Ludmilla Hussar ja Eduard Vedler. Lavastaja Epp Kaidu. Näitejuht raadios Leo Martin. 
Raadioteater 1954