Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

1.–5. märtsini toimuvad Narvas Peterburi teatrite päevad

31.01.2022 18:55

1.–5. märtsini 2022 toimuvad Narvas Peterburi teatrite päevad, mille raames külastavad Vaba Lava Narva teatrikeskust nimekad Peterburi teatrid, kes toovad vaatajateni neli erinäolist lavastust.

1.03 kell 19.00 "See kõik on tema" Teater "Prijut Komedianta"Näidend "See kõik on tema" on Julia Augi tagasipöördumine Peterburgi. See on esimene roll kodulinnas pärast 15-aastast pausi. Kahes reaalsuses toimuva lavastuse loovad Kirill Serebrennikovi õpilane lavastaja Aleksandr Sozonov ja Peterburi kõige avangardsema kollektiivi, inseneriteatri AKHE kunstnik ja lavastaja Pavel Setšenko.

Rohkem infot lavastuse kohta ja piletid: https://vabalava.ee/programm/see-koik-on-tema-2/

2.03 kell 19.00 "Vaherahu"Teater "Na Liteinom"Näidend võitis esikoha konkursil "Remark – 2018" nominatsioonis "Kogu maailm". Tegemist on esimese selle näidendi lavastamisega Sankt-Peterburgis. Jumal lõi maailma seitsme päevaga. Seitse päeva annab autor ka oma kangelastele. Seitse päeva selleks, et nad saaksid purukspommitatud maja uuesti üles ehitada, kuulata üksteist, muuta oma elu ja kohtuda armastusega.

Rohkem infot lavastuse kohta ja piletid: https://vabalava.ee/programm/vaherahu-2/

4.03 kell 19.00 "Jõulupidu Ivanovide juures"Peterburi Teatriakadeemia 5. kursusUue aasta ootuses satuvad "Jõulupidu Ivanovide juures" tegelased katastroofide jadasse. Surma kiuste osutub pidupäev klounaadiks või absurdiks. Mida lähemal on õudus, seda suuremaks kasvab ootus imele. Lev Erenburg on lavastuse määratlenud trash-tragöödiaks.

Rohkem infot lavastuse kohta ja piletid:https://vabalava.ee/programm/joulupidu-ivanovite-juures/

5.03 kell 19.00 "Meyerhold"Teater "Otkrõtoje prostranstvo"Roman Gabrina: "Minu jaoks on Meyerhold väga vastuoluline isiksus. Selles näen ma tema eluloo teravate konfliktide ühte põhjust. Teda juhtis soov uuendada, vajadus kogu aeg muutuda, olla pidevais otsinguis ja loobuda tuleviku avastuste nimel olemasolevatest veendumustest. Uuendaja loometee on paratamtult täis vigu. See on pidev eksperiment, sealhulgas iseendaga. Lavastuses kasutame retrospektiivi selleks, et leida traagilise lõpu põhjuseid."

Rohkem infot lavastuse kohta ja piletid: https://vabalava.ee/.../meyerhold-teater-otkrotoje.../

Sündmus Facebookis
Kõik etendused on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.
Festivali toetab Kultuurkapital.