Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond

Aadress:
Posti 1, 71004 Viljandi
E-mail:
lavastus-pic
Viljandi kultuuriakadeemias saab Tartu Ülikooli kvaliteedimärgiga kõrghariduse, omakultuurilise enesetunnetuse ja tugeva identiteeditunde, mitmekülgse loovuse ning suhtlusvõrgustiku kogu eluks!
Etenduskunstide õppekava ühendab endas etenduskunstide etenduslikud, lavastuslikud, kujunduslikud, teostuslikud, pedagoogilised ja korralduslikud profiilid viiel erialal: lavastaja, näitleja, tantsuõpetaja, visuaaltehnoloog ja tehniline produtsent. See võimaldab üliõpilasel erialadevahelise ühisõppe keskkonnas suhteliselt paindlikult individuaalset õpiteed kujundada. Õppima oodatakse neid, keda huvitab etenduskunst selle mitmepalgelisuses, lähtudes erialasest spetsiifilisest huvist.
Etenduskunstide õppekava programmijuht on Taavet Jansen.
Õpetatavad erialad:

Lavastaja on looja, kes oskab näha oma loomingulisi impulsse liikuva keha, füüsilise objekti, visuaalse kujundi, psühholoogilise suhte, kirjutatud sõna või kontseptuaalse mõtte kaudu ning muuta kunstilise visiooni ühtseks tervikuks väga erinevates ruumides.

Tantsuõpetajat inspireerib liikuv inimkeha ja ta on võimeline seda kogemust edasi andma.

Näitleja on tema keha ja hääl, aga ka kunstnik, kes oskab end õpetada.

Visuaaltehnoloogi erialal on valida kolm spetsialiseerumisala: valguskujundaja, videokujundaja ja dekoraator-butafoor. Esimesed kaks loovad ja ehitavad valgus- ja videolahendusi mitmesugustesse ruumidesse, samal ajal kui dekoraator-butafoor aitab muuta etenduskunstide alal tegutsejate väljamõeldud maailmu reaalsuseks.

Tehniline produtsent on inimene, kellel on ülevaade ja arusaam tehnilistest erialadest. Ta oskab koordineerida teiste inimeste tööd ja loomingut nii, et kunstisündmuste tehnilised lahendused sünnivad õigel ajal.