Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Vai-vai vaene Vargamäe

Teater:
Autor:
A. H. Tammsaare, Urmas Lennuk
Lavastaja:
Esietendus:
13. aprillil 2017 Ugala väikses saalis
lavastus-pic
Lastelavastus "Tõe ja õiguse" I osa ainetel

Kunstnik Liina Tepand
Muusikaline kujundaja Kulno Malva
Osades Adeele Sepp või Ilo-Ann Saarepera, Rait Õunapuu, Tarvo Vridolin, Kata-Riina Luide või Merle Liinsoo, Vilma Luik, Andres Tabun, Ringo Ramul

Pearu läheb peast ikka täitsa totataks, kui tema uueks naabriks tuleb Andres koos Krõõdaga. Varem oli Pearu ikka naljamees ja nipsumees, rahamees ja muidumees ja nääride ajal näärimees kah! Uute naabrite tulek võtab aga vaese mehe päris võhmale. Suures hädas ei oska Pearu muud peale hakata, kui mõtleb aga ühe rumaluse teise järel välja. Täismees, aga varsa aru.

Andres tahab Vargamäel hirmsal kombel tööd teha. Tema ei saa kohe muidu elada. Kui tema tööd ei tee, siis tema tunneb, et võib kohe haigeks jääda. Andres on ennem söömata, kui jätab töö tegemata. Mari ja Juss ajavad Vargamäel oma asju. Nagu Sauna Madis ja tema naine Anugi. Või nagu Madis ikka armastab öelda – elame siin Eestimaal nagu kärbsed kakahunnikul. Aga isegi kärbsed kakahunnikul mõistavad, et armastuseta pole mitte millelgi mõtet.

"Vai-vai, vaene Vargamäe" on muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate. Aga mis põhiline – iga laps teab, ka kõige väiksemgi, et meie elupäevadel pole mingit mõtet, kui puudub armastus. Kallistage ja laske end kallistada. Siis ei lähe ilm hukka.

Etendus on kahes vaatuses ja sobib kõigile lastele alates 5. eluaastast, kes väikese nalja kõrval ei karda ka niutsukest nukrust.

Järgmised etendused