Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pelléas ja Mélisande

Autor:
Claude Debussy
Lavastaja:
Albert-André Lheureux
Esietendus:
22. septembril 2023 Rahvusooperis Estonia
lavastus-pic

Maailmaesietendus 30. aprillil 1902 Salle Favart’is

Autor Claude Debussy
Lavastaja Albert-André Lheureux (Prantsusmaa)
Muusikajuht ja dirigent Arvo Volmer
Dirigent Kaspar Mänd
Kunstnik Liina Keevallik
Videokunstnikud Andres Tenusaar, Raivo Möllits
Valguskunstnik Rasmus Rembel
Koormeister Heli Jürgenson
Koormeistri assistent Ksenija Grabova
Lavastuse assistent Karin Andrekson
Vastutav pianist-repetiitor Jaanika Rand-Sirp
Pianistid-repetiitorid Ave Wagner, Riina Pikani
Etenduse juhid Riina Airenne, Rein Lepnurm
Osades Samy Camps või Heldur Harry Põlda, Karis Trass või Helen Lokuta, Stephan Loges või Raiko Raalik, Juuli Lill või Aule Urb, Julien Veronese või Priit Volmer, Elena Brazhnyk / Merit Kraav või Carol Männamets, Kim Sargsyan või Mart Laur

Albert-André Lheureux: "On aeg, et Debussy omal ajal ooperimaailmas revolutsiooni teinud meistriteos tuleks ka Eesti publiku ette. Ooper „Pelléas ja Mélisande“ (1902) on justkui maagiline rituaal, mis äratab meis endis ja meie ümber oleva salamaailma.

20. sajandi koidikul, tundmatute maailmade uuringutele kalduva sümbolismiajastu õitseajal, kirjutab Maurice Maeterlinck, Nobeli kirjanduspreemia laureaat, lisaks kuulsale „Sinilinnule“, ka mõistatusliku näidendi „Pelléas ja Mélisande“. Claude Debussy näeb selles otsemaid ainest ooperi jaoks.

Teksti ja muusika imetabane lõimumine lubab, läbi muusikaliste valguste ja varjude, vaid ähmaselt aimata inimese salajast olemust. Mis on meie elu, meie hinge teekonna, meie kõhkluste ja tõeotsingute mõte? Kus on tõde? Igaüks otsib seda omamoodi. 

See lugu näitab meile seda, mida näeb lapse süütu pilk või mida ta kogemata kinni püüab. Ta veab meid kättpidi muinasjuttu, kus head või kurjad vaimud näivad ise meie teed valivat. Nii mõnedki meist lasevad end pealesunnitud tõdede tõttu pimesi kuristiku poole juhtida.

Laskem end sel ainulaadsel muusika ja teksti sulamil kaasa viia ja avastada ümbritsevat nagu laps, kellele kingitakse maailm, kus ennast otsida ja leida. See on kirglik lugu armukadeduse, kahtluse ja vägivalla poolt piinapinki pandud poeetilisest armastusest. Erakordne ilu võlub meid. Selles ainulaadses teoses helgib ta vastu tunnete keeristormis, ekslemas meie vastuoluliste mõtete legendaarses padrikus."

Järgmised etendused

06

okt

19:00

etendus

Rahvusooper Estonia

11

okt

19:00

etendus

Rahvusooper Estonia