Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Minu veetlev leedi

Teater:
Autor:
Alan Jay Lerner, F. Loewe
Lavastaja:
Alla Sigalova
Esietendus:
27. septembril 2020 Vene Teatri suures saalis
lavastus-pic
Georg Bernhard Shaw' näidendi "Pygmalion" ja Gabriel Pascali samanimelise filmi ainetel

Libretto ja laulusõnade autor Alan Jay Lerner
Helilooja Frederick Loewe
Lavastaja ja koreograaf Alla Sigalova
Kunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili
Kostüümikunstnik Alexandre Vassiliev
Kostüümikunstnik Kirill Gasilin
Hääleseadja Eda Zahharova
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Lavastaja abi Larissa Tšerkassova
Osades Elina Nechayeva, Aleksandr Ivaškevitš, Viktor Marvin, Ilja Nartov, Larissa Savankova, Anna Sergejeva, Natalja Dõmtšenko, Natalia Murina, Dmitri Kordas, Marika Otsa, Alexandr Domowoy, Eduard Tee, Anna Markova, Marina Malova, Karin Lamson, Tatjana Jegoruškina, Ivan Aleksejev, Aleksandr Žilenko, Sergei Tšerkassov, Dan Jeršov

Vene Teater esitleb vaatajatele üht maailma populaarseimat muusikali "Minu veetlev leedi", mille toob lavale Venemaa hinnatud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peaosades mängivad särav ooperilaulja Elina Nechayeva ja Vene Teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš.

Kostüümikunstnik on Venemaa legendaarne moeajaloolane, rahvusvahelise tuntusega kunstikriitik ja moekollektsionäär, Venemaa Kunstide Akadeemia auakadeemik Alexandre Vassiliev. Lavakujunduse autor on tuntud ja tunnustatud Gruusia teatrikunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili.

"Minu veetlev leedi" on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, uskumatult kaunis koreograafia, vaimukad dialoogid ning kaasakiskuv süžee moodustavad üheskoos nauditava ning unustamatu lavaloo, mille elegantsete ja kütkestavate peategelastega soovib publik ühe uuesti ja uuesti kohtuda.

Bernard Shaw näidendil "Pygmalion" põhineva muusikali autorid Alan Jay Lerner (libretto autor) ja helilooja Frederick Loewe jutustavad publikule erakordselt heasüdamliku, kohati väga naljaka, õrna ja tundliku loo armastusest, hasardist ... ja inglise keelest.

Noore lilleneiu Eliza Doolittle juhuslik kohtumine foneetikaprofessori Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga kutsub ellu ühe ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma sõbrale kolonelile tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaene lilleneiu on võimalik poole aastaga õpetada hertsoginnaga võrdseks suurilma daamiks. Selleks on vaja koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor  lubab selle ülesande täita poole aastaga. Ta teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’st saanud noor daam, kelle kõnelemist kuulates ei suuda keegi uskuda, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub isegi tasuma lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes.  Keegi neist kolmest ei aima kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob...

Etendub koostöös Concord Theatricals Ltd., Tams-Witmark LLC volitatud esindaja www.tamswitmark.com

Etendusel on tõlge eesti keelde.

Järgmised etendused