Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Madama Butterfly

Autor:
Giacomo Puccini, Giuseppe Giacosa, Luigi Illica
Lavastaja:
Rodula Gaitanou
Esietendus:
24. mail 2024 Rahvusooperis Estonia 
lavastus-pic

Giacomo Puccini ooper
Luigi Illica ja Giuseppe Giacosa libreto 

Muusikajuht Arvo Volmer
Dirigent Kaspar Mänd
Lavastaja Rodula Gaitanou (Kreeka)
Lavastaja assistent Pirjo Levandi 
Kunstnik Takis (Kreeka)
Valguskunstnik Fiammetta Baldiserri (Itaalia) 
Valguskunstniku assistent Oscar Frosio (Itaalia)

Rahvusvaheline koostööprojekt, milles osalevad Fondazione del Teatro Grande di Brescia, Teatro Sociale di Como – As.Li.Co., Fondazione Teatro Fraschini di Pavia, Fondazione Teatro Amilcare Ponchielli di Cremona, Teatro Donizetti di Bergamo, Teatro del Giglio di Lucca, Rahvusooper Estonia. Esietendus Fondazione del Teatro Grande di Brescias 20. juulil 2023.
 
"Madama Butterfly" põhineb tõestisündinud lool. 20. sajandi alguse Nagasakis põrkuvad lääne ja ida tsivilisatsioon, kultuur ning arusaamad jaapani tütarlapse Cio-Cio-Sani ja Ameerika mereväeohvitseri Pinkerton armastusloo taustal. See on lugu kirest, aust, reetmisest ja naise truust armastusest. Cio-Cio-San ehk Liblikas, keda hüütakse nõnda tema graatsia ja õrnuse pärast, otsustab öelda lahti oma maast, esivanemate traditsioonidest ja usust, et kinkida oma süda Pinkertonile. Cio-Cio-San ei aima, et Pinkertonile on armastus ja abielu vaid mäng. Peagi jätab mees ta maha, teadmata et Cio-Cio-San ootab temalt last. Kui mees kolme aasta pärast oma ameeriklannast naisega naaseb, ootab Cio-Cio-Sani õnneliku taaskohtumise asemel tragöödia: Pinkerton on tulnud vaid selleks, et võtta temalt laps.

Puccinil on õnnestunud oma tegelaste tunded ja saatused sedavõrd haaravalt ning tõetruult muusikasse valada, et "Madama Butterflyst" on saanud tänaseks üks armastatumaid oopereid maailmas, mille muusikast õhkub poeesiat, kirge, romantikat ja idamaade aroomi. Puccini meistriteos jõudis lavale esmakordselt 1904. aastal La Scalas. Esietendus vilistati välja, peamiselt viletsate lauljate ning helilooja ja kirjastajate vahel tõusnud tüli tõttu – kummagi leeri pooldajad püüdsid teisest üle karjuda. Käesolev lavastus esietendub 2023. aasta suvel Brescias, kus teos pälvis vaid mõni kuu pärast esmaetenduse fiaskot palava vastuvõtu. 

Järgmised etendused

2024

24

mai

19:00

etendus

Rahvusooper Estonia

Esietendus

26

mai

17:00

etendus

Rahvusooper Estonia

29

mai

19:00

etendus

Rahvusooper Estonia

31

mai

19:00

etendus

Rahvusooper Estonia

06

juuni

19:00

etendus

Rahvusooper Estonia

08

juuni

19:00

etendus

Rahvusooper Estonia