Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

12 vihast meest

Autor:
Reginald Rose
Lavastaja:
Esietendus:
4. märtsil 2023 Eesti Draamateatri suures saalis
lavastus-pic

Autor Reginald Rose
Tõlkija Anu Lamp
Lavastaja Hendrik Toompere
Kunstnik Ervin Õunapuu
Helikujundajad Lauri Kaldoja ja Tristan Rebane
Osades Hendrik Toompere, Raimo Pass, Andres Puustusmaa, Jan Uuspõld, Viire Valdma, Jüri Tiidus, Christopher Rajaveer, Harriet Toompere, Ain Lutsepp või Martin Veinmann, Merle Palmiste, Karmo Nigula, Markus Luik, Jüri Antsmaa

Kas saadame ta surma või jätame ellu? Paari tulise tunni jooksul tuleb 12 vandekohtunikul jõuda üksmeelsele – just, üksmeelsele! – otsusele, kas teismelisele poisile esitatud mõrvasüüdistust võib pidada tõestatuks ja ta läheb elektritoolile või pole põhjendused piisavad ja ta jääb ellu. Kaalul on rohkem kui kohtulugu: inimelu väärtus, õigusemõistmise subjektiivsus. Kuidas saab otsustada teise inimese elu üle, kui otsustajatel endil on täiesti vastandlik maailmavaade, elukogemused ja eelarvamused?

Reginald Rose’i „12 vihast meest“ on USA 20. sajandi näitekirjanduse ja filmiklassika raudvara, mis jõudis esmalt televisiooni, siis teatrilavale ja 1957. aastal kinno, režissööriks Sidney Lumet.

Lugematu hulk lavatõlgendusi on selle näidendi abil käsitlenud nii rassiküsimusi kui ka muid parajasti ühiskonnas tuliseid vastasseise. Eestis on selle lavastanud Mikk Mikiver Vanemuises (1997) ja Mart Koldits EMTA lavakunstikooli 28. lennuga Paides pealkirjaga „12 vihast“ (2018).

Järgmised etendused

23

apr

19:00

etendus

Eesti Draamateater

01

okt

19:00

etendus

Eesti Draamateater

02

okt

19:00

etendus

Eesti Draamateater

19

okt

19:00

etendus

Eesti Draamateater