Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava ja Eesti Teatri Agentuur sõidavad Horvaatiasse

08.06.2022 23:01

10.-12. juunil 2022 annab Vaba Lava Horvaatia hinnatumal teatrifestivalil EURIJALA kolm etendust Marius Ivaškevičiuse kuraatorprogrammi valikust. Zagrebi publikule tuleb ettenäitamisele "Error 403", "Kaks garaaži" ja "Mul oli nõbu". 10. juunil 2022 esitleb Eesti Teatri Agentuur Zagrebis eesti dokumentaaldramaturgiat.

See on sel hooajal juba kuues välisreis Vaba Lava jaoks ja lisa on tulemas. Septembris mängiti Sirenose festivalil Vilniuses. Oktoobris kahte lavastust Varssavis. Aprillis anti nii kriitikute kui ka publiku tagasiside põhjal väga edukad gastrollid Leedu Rahvusteatris Vilniuses ja Riia DDT teatris. Mais mängiti Europarlamendi kutsel Brüsselis Julia Augi sõjavastast lavastust "H** Voine. Ukraina. Kirjad rindelt".

Kuid Vaba Lava ei ole Horvaatia rongile hüpanud üksinda. Zagrebisse sõidab ka Vaba Lava hea naaber Eesti Teatri Agentuur, kelle eestvedamisel leiab 10. juunil aset Eesti näitekirjandusele pühendatud infopäev. Teatriteadlane ja -kriitik Madli Pesti annab Horvaatia publikule ülevaate siinsest dokumentaaldramaturgiast ning pärast teda astuvad lavale autorid – Mari-Liis Lill ja Paavo Piik, Martin Algus ja Liis Aedmaa – kes loevad katkendeid dokumentaalsel ainesel põhinevatest näidenditest "Varesele valu …", "Midagi tõelist" ja "Emadepäev". Eesti dramaturgiapeo lõpetab vestlusring, kus keskendutakse eesti ja horvaatia teatri erinevustele ning sarnasustele. Vestlust juhib festivali kunstiline juht Gordana Vnuk. See on esimene kord, mil Eesti näitekirjandus Horvaatias nõnda palju tähelepanu pälvib.

Fotol Liis Aedmaa kirjutatud ja lavastatud "Emadepäev" Ugala teatris.