Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Theatrum. Kuulamised: Liis Seina näidend “Kutse”

29.03.2022 14:42

Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistlusel ära märgitud Liis Seina näidendi "Kutse" avalik lugemine 5. aprillil kell 19:30 2022 Theatrumis.

Loevad Maria Peterson, Anneli Tuulik, Laura Peterson, Mare Peterson, Eva Eensaar, Tarmo Song, Marius Peterson, Helvin Kaljula, Andri Luup, Ott Aardam. 

"Liis Seina "Kutse" on karnevalilik draama enesekesksest näitlejannast, kes arvab, et on suremas ja korraldab endale peied mõttega mõjutada teiste mälestusi endast. Meenutades tulevast kadunukest harutavad peielised lahti oma suhted temaga. "Kutses" küsitakse, milliseid mälestusi tahame endast jätta ja millised jäävad. Kui soovime, et jääks ilus mälestus, siis mida peaksime oma järelejäänud elus tegema teisiti?" – Varja Arola "Uues eesti näitekirjanduses säravad naised", Sirp 19.11.2021

LIIS SEIN

Töötab Eesti Lastekirjanduse Keskuses juhiabina. Lisaks juhendab keskuses laste loovkirjutamise ringi ning püüab läbi selle suunata lapsi rohkem lugema ja kirjutama.

Esimeste kirjatöödeni jõudis 2008. aastal tänu loovkirjutamisekoolile Drakadeemia ning sellest alates on ta kirjutanud erinevaid lavatekste täiskasvanutele. Mitmed näidendid on jõudnud lavale ja leidnud esiletõstmist ka Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlustel. Lisaks näidenditele meeldib talle kirjutada raamatuid lastele. Tal on ilmunud kaheksa lasteraamatut. 

Liis: "Kirjutamine on muutnud minu väga loomulikuks osaks ning ilma selleta ei kujuta enam oma elu ette …"