Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Piret Jaaksi “Emme draakon” tuuakse lavale Sloveenia nukuteatris Fru-Fru

29.09.2022 13:44

14. oktoobril 2022 esietendub Sloveenia nukuteatris Fru-Fru lavastus "Mamin zmaj", mis on sündinud eesti näitekirjaniku Piret Jaaksi raamatu "Emme draakon" põhjal. Teose tõlkis sloveenia keelde Julija Potrč Šavli ning loo toob Sloveenia publiku ette lavastaja Katja Povše.

Piret Jaaksi "Emme draakon" räägib ema ja lapse suhtest läbi lapse pilgu ning sellest, kuidas mõlemad õpivad oma emotsioonidega hakkama saama. "Kui põrandale tekkivad moosised jäljed või ploomimahl läheb ümber emme sülearvuti peale, siis ärkab emme sees draakon. Siis ma istun hästi vaikselt diivani peal ja püüan emmet mitte segada. Ükskord ma küsisin emmelt, et milline tema draakon välja näeb. Emme aga vastas, et ta pole oma draakonit kunagi näinud. Ainult tundnud. Emme ütles, et ühel täiskuuööl tuleb draakon tema seest välja ja me saadame ta koos kuu peale," seisab raamatu tutvustuses.

Sloveenias jõuab lugu lavale ühe nukunäitleja ja ühe muusiku esituses. Lisaks lavastaja Katja Povšele kuuluvad lavastusmeeskonda dramaturg Anže Virant, kunstnikud Špela Trobec ja Gorazd Rajh, kostüümikunstnik Iztok Hrga, disainer Marjan Kunaver, muusik Tea Vidmar ja nukunäitleja Ana Špik Jakin.