Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Martin Alguse “Lõvil” põhinev rännaklavastus Horvaatias

09.07.2023 14:26

2.-9. juulini 2023 toimus Horvaatias Istria poolsaare kunstilinnakeses Grožnjanis "Draamakoloonia" residentuur, mille raames jõudis Grožnjani linnaelanikeni Martin Alguse näidendil "Lõvi" põhinev kohaspetsiifiline rännaklavastus.

"Lõvi" lavastajaks oli Lovro Krsnik ning truppi kuulusid näitlejad Zdenka Šustić, Tomislav Krstanović, Roko Ševerdija ja Leon Dubroja.

Eesti oli sel aastal Rahvusvahelise Teatriinstituudi (ITI) Horvaatia keskuse korraldatava näitekirjanduse loomeresidentuuri ja esitlusürituse "Draamakoloonia" fookusriigiks.

Rahvusvahelist "Draamakolooniat" korraldatakse Grožnjanis alates 1999. aastast ning selle ürituse peamiseks eesmärgiks kaasaegsete välisnäidendite lavastatud lugemiste korraldamine, rahvusvaheliste koostöösuhete sõlmimine, näitekirjanduse riikidevahelise leviku suurendamine ning näitekirjanikele enesearengu võimaluse pakkumine nädala-ajases loomeresidentuuris koos Horvaatia teatriloojatega. Horvaatia teatriväljal on tegemist ühe suurima ja olulisima üritusega kaasaegse dramaturgia valdkonnas. Martin Alguse "Lõvi" töötatati "Draamakoloonia" raames läbi eesmärgiga arendada/kohandada teksti nii, et see oleks pärast "Draamakoloonia" lõppu lavastatav Horvaatia suurimates sõnateatrites.