Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatri “Teater loeb” 2. veebruaril: Mart Aasa “Kaksindus”

27.01.2022 14:42

Linnateatril on hea meel tuua oma avalike ettelugemiste sarja "Teater loeb" raames publikuni Mart Aasa "Kaksindus", mis võitis Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistlusel teise preemia. Lugemine toimub kolmapäeval, 2. veebruaril 2022 kohvikus Leelo Salme Kultuurikeskuse 0-korrusel.

Loevad Märt Pius, Simo Andre Kadastu, Alo Kõrve, Hele Kõrve ja Indrek Ojari. 

Lisainfo Linnateatri kodulehelt

"Kaksindus" on leidliku vormiga näitemäng peresidemetest ja eraldatusest, ootustest ja nurjumistest, vastutusest ja unistustest. Õismäe tornmaja rõdu. Kaks poissi joovad brändit. Või on neid üks? Meie ees avanevad pilthaaval ühe perekonna jõujooned, põimuvad tegelikkus ja kujutlus. Aas esitab sügavaid küsimusi sellest, mida tähendab olla kellegi isa, ema või laps, kuid teeb seda kerges, fantaasiaküllases võtmes.

Mart Aas on lõpetanud Eesti Humanitaarinstituudi teatri õppetooli ning oli aastatel 1994–2003 Theatrumi näitleja, üks selle teatri asutajaliikmetest. Hiljem on ta vabakutselise näitleja, lavastaja ja näitekirjanikuna teinud tihedat koostööd Tartu Uue Teatriga, samuti mänginud lavastustes Polygon Teatris, Theatrumis ja mujal, kirjutanud lavatekste (näidendiga „Äralennuväli“ võitis Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia 2013), artikleid, monolooge, sketše jm. Aas on teinud ka raadiosaateid, mänginud filmides ja seriaalides, lugenud sisse arvukalt audioraamatuid vaegnägijatele ja loonud esimesena Eestis filmidele, lavastustele ja kunstinäitustele kirjeldustõlget, teinud kaastööd kultuurilehele Epifanio ja osalenud mitmete kunstirühmituste tegevuses.

Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta võidutööde avalikud lugemised on toimunud või toimuvad ka teistes Eesti teatrites. 14. jaanuaril loeti Eesti Draamateatri "Esimese lugemise" sarja raames ette esikohatöö, Katariina Libe "Võrsed", ning 16. jaanuaril Ugala Teatri kohvikus Kadri Lepa näidend "Koju", mis pälvis koos "Kaksindusega" teise preemia. 17. veebruaril ootab ees Heneliis Nottoni äramärgitud töö "Emesis" avalik lugemine Eesti Draamateatris.