Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kohtumine „teater | valik”

23.12.2015 12:05

Eesti Teatri Agentuur ja Eesti Etendusasutuste Liit kutsuvad kõiki jagatud mõtete sarja kohtumisele „teater | valik”, mis algab12. jaanuaril kell 14.00 Tallinna Linnateatri väikeses saalis.

Kaks korda aastas toimuv Eesti Teatri Agentuuri sari „teater | ...” viib kokku hetkel aktuaalsed teatrit puudutavad küsimused ja kõnelejad, keda üldjuhul neil teemadel sõna võtmas ei kuule. Meie soov on avardada seeläbi teatrist kõnelejate ringi ning pakkuda kuulajaile uusi inspireerivaid vaatepunkte. Samas sarjas oleme arutlenud ka teemadel „teater | ruum”, „teater | keel”, „teater | tabu”, „teater | väärtus” jm.

 

2016. aasta alguses toimuva seminariga tähistame EETEAL-i 25. sünnipäeva ning seetõttu kõneleme teatrimaastikul tegutsejate valikupõhimõtetest. Kas valikuid mõjutab eelkõige sisemine või väline sundus? Kas valikud on kunstilised või rahalised? Kas eelistada vabakutselisust või tööd repertuaariteatris? Kas valik teha teatrit Eestis toob kaasa reaalse võimaluse sotsiaalselt olulisteks tegudeks? Mis on ühe või teise teatrimudeli plussid ja miinused ning mille alusel neid valikuid vaagitakse?

Teemapäeval kõnelevad õiguskantsler Ülle Madise, moedisainer-kostüümikunstnik ja Tallinna Linnateatri peakunstnik Reet Aus, etenduskunstnik Kaja Kann, muusikaline kujundaja ja näitleja Ardo Ran Varres, näitleja ja lavastaja Hendrik Toompere, ERRi kultuuriuudiste toimetaja Reet Weidebaum, EETEALi tegevjuht Monika Larini. 

EV kultuuriministri Indrek Saare juhtimisel osalevad teatrijuhtide vestlusringis Kristiina Alliksaar (Ugala), Aivar Mäe (Rahvusooper Estonia), Raivo Põldmaa (Tallinna Linnateater), Ivar Põllu (Tartu Uus Teater), Kristiina Reidolv (Vaba Lava), Aare Toikka (VAT Teater).

Seminaripäeva suunab EETEALi juhatuse esimees, Kanuti Gildi SAALi kunstiline juht Priit Raud.

Ajakava

14.00 Priit Raua tervitus ja avasõnad

14.10 Ülle Madise „Looming, töö ja tasu 21. sajandil”

14.40 Reet Aus „Valik teha teatrit”

15.10 Valik põhikohaga teater vs vabakutselisus (juhib Priit Raud)

Osalevad Kaja Kann, Hendrik Toompere, Ardo Ran Varres.

PAUS 16.00-16.30

16.30 Reet Weidebaum „Eesti teatri toiduahel“

17.00. Monika Larini „Kuidas valida teatrijuhti?“

17.30 Vestlusring erinevatest teatrimudelitest (juhib Indrek Saar)

Osalevad Kristiina Alliksaar, Aivar Mäe, Raivo Põldmaa, Ivar Põllu, Kristiina Reidolv, Aare Toikka.

Seminaripäev lõpeb orienteeruvalt 18.45.

NB! Seminaripäevast teeb otseülekande Postimehe kultuuriportaal (kultuur.postimees.ee).

Sündmuse toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

 

**

EETEAL on Eesti Teatrijuhtide Liidu (asutatud 1991) mantlipärija – 6. veebruaril 2006 muutis organisatsioon juriidilist staatust ja nime. EETEAL koondab Eesti etenduskunstide kõige erinevamaid tahke. EETEALi huviorbiidis on etendusasutustele olulised tegevused ja algatused, näiteks rahastamisskeemi väljatöötamine ja rakendamine, töömaastiku korrastamine läbi kollektiivlepingute, suhtlemine teiste kultuuriorganisatsioonidega, seadusandlikud initsiatiivid, organisatsioonide praktilist elu puudutavad küsimused nagu piletimüügisüsteemid, koolitus või festivalide toimimine.